Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti na Dragonu

Kadeti na Dragonu

2.6.2014

Turnaj kadetů 7´s

V sobotu se na hřišti Dragonu Brno uskutečnil další turnaj sedmiček. Kadeti Vyškova v něm obhajovali prvenství z předchozího týdne, což se jim ale bohužel nepodařilo. Hrálo se stejně jako ve Vyškově nejprve ve dvou skupinách a následně podle pořadí o konečné umístění. Vyškováci se již ve skupině střetli se svým největším konkurentem – celkem Mariánských Hor. A tak bylo předem jasné, že se do finále podívá tentokrát jenom jeden z nich. Do vzájemného utkání vstoupili tentokrát lépe hráči M. Hor, kteří se po chybě Vyškova při úvodním výkopu hned v první minutě ujali vedení. Naši hráči sice rychle snížili, ale do poločasu soupeř opět bodově odskočil. Když potom ve druhém poločase M. Hory své vedení navýšily zdálo se, že vše je již rozhodnuto. Vyškov ale začal mocně dotahovat a dvěma pětkami se přiblížil soupeři na dva body. Víc však již nestihl, a tak na něho zůstal „pouze“ boj o třetí příčku. V něm pak naši hráči jasně přehráli oslabený tým Havířova. Turnaj vyhrál celek M. Hor, který ve finále rovněž jednoznačně porazil Olomouc.

V týmu Vyškova se tentokrát ve velice dobrém světle představil starší žák E. Wunsch, který hlavně v utkání s M. Horami byl tím hráčem, který ve druhém poločasu strhl ostatní ke zlepšenému výkonu.  

Utkání ve skupině

RC JIMI Vyškov : RC Bystrc

       37           7

Body: M. Školař 5, D. Šenk 10, D. Kýz 5, M. Kodad 5, N. Dzurňák 2, M. Heimerle 5, L. Vláčil 5

RC JIMI Vyškov : RC M. Hory

       17             19

Body: M. Školař 5, M. Heimerle 5, D. Šenk 2, D. Kýz 5

 

O 3. místo

RC JIMI Vyškov : RC Havířov

       50            0

Body: D. Kýz 15, D. Šenk 16, N. Dzurňák 14, M. Školař 5

 

Na turnaji hráli:

 

Marcel Kodad, Matouš Frič, Filip Jánský, Erik Wünsch (starší žák), Martin Školař, Daniel Kýz (kapitán), Nikolas Dzurňák, Petr Grmela (starší žák),  David Šenk, Jakub Šenk,  Michal Heimerle, Lukáš Vláčil