Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti hráli v Mariánských Horách

Kadeti hráli v Mariánských Horách

6.10.2014

Uplynulou sobotu odehráli kadeti své druhé soutěžní utkání oblastního přeboru.

Hrálo se na hřišti v Mariánských Horách a soupeřem jim bylo spojené mužstvo Havířova a Mariánských Hor.

V úvodních minutách si Vyškov vytvořil územní převahu, kterou zúročil pětkou David Šenk. I nadále si naši udržovali územní převahu, ale přestože měli i další dobré šance k navýšení náskoku, nedokázali je využít. Domácí se pomalu, ale jistě dostávali zpět do hry, začali Vyškov přehrávat a karta se obrátila. Sami zatlačili hosty do defenzívy a po dobře rozehraném trestném kopu položili pětku. Vyškovu se úplně přestala dařit hra rojem a rovněž útok „vytvářel“ spoustu zbytečných chyb. Trest za tuto pasivní hru přišel těsně před poločasem, kdy domácí dokázali hluboko ve svém obranném území vyhrát náš mlýn, neřešili situaci obranným odkopem, ale naopak jejich hbitý útočník prošel prakticky přes celé hřiště a s přehledem zakončil pod háčko.

V pauze dostali hráči Vyškova jasný pokyn pro zaktivnění hry roje, aby útok dostával „čisté míče“ do volného prostoru a mohl tak uplatnit svou rychlost sílu. To se však nestalo a Vyškov tak upadal stále hlouběji a hlouběji do herní beznaděje. Navíc se domácím podařilo položit další pětku a odskočit tak na rozdíl 10-ti bodů. Hosté sice po individuální akci N. Dzurňáka náskok domácích opět snížili, ale ti zanedlouho opět po hrubce našich ve středu hřiště získali výrazné vedení. V tu chvíli chybělo do konce utkání necelých deset minut a Vyškov jen stěží odvracel další šance domácích. Pak však přišly velké chvíle vyškovských opor, kdy postupně Nicolas Dzurňák a David Šenk dokonale otočili opět po individuálních akcích nejen skóre, ale i celkový obraz hry. Vyškov už si nenechal vítězství uniknout a naopak v poslední minutě zpečetil výhru hostů přímočarým průnikem po křídle hráč 1. řady Matouš Frič.

S výjimkou posledních 10 minut však lze hru Vyškova hodnotit jako chaotickou až slabou a zejména roj hrál hluboko pod své možnosti. Většina bodů, a to jak na straně hostů, tak i domácích, padla po hrubých chybách soupeře a následné ztrátě míče. Rozhodně je co zlepšovat!!

RC Havířov : RC JIMI Vyškov

    24            35

Body: D. Šenk 18, N. Dzurňák 12, M. Frič 5

Sestava:

Marcel Kodad, Kristián Gryc, Matouš Frič, Filip Jánský, Erik Wunsch, Daniel Kýz, Martin Školař, Adam Hroza, N. Dzurňák, David Šenk, Petr Grmela, Michal Heimerle, Dominik Holub, Jaroslav Krátký  

 

První soutěžní utkání, které se mělo hrát 20.09. ve Vyškově, bylo z důvodu malého počtu hráčů soupeře kontumováno ve prospěch Vyškova. Přesto se po dohodě trenérů zápas nakonec odehrál ve 13-ti hráčích na obou stranách( za Zlín nastoupili D. Šenk, P. Grmela a M. Školař. Vyškov i tak nakonec jasně zvítězil, když nepovolil soupeři ani jednou bodovat.

 

RC JIMI Vyškov : RC Zlín

       111          0

Body: D. Šenk 36, F. Janský 10, M. Heimerle 15, D. Kýz 10, A. Hroza 5,

      N. Dzurňák 20, J. Krátký 5, M. Kodad 5, D. Holub 5

Sestava:

 

Marcel Kodad, Kristián Gryc, Matouš Frič, Filip Jánský, Erik Wunsch, Daniel Kýz, Martin Školař, Adam Hroza, N. Dzurňák, David Šenk, Petr Grmela, Jakub Šenk, Michal Heimerle, Dominik Holub, Jaroslav Krátký 

 

Pavel Alán 

 

AL