Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti doma proti Říčanům neuspěli

Kadeti doma proti Říčanům neuspěli

3.11.2014

První podzimní prohra kadetů

Tuto sobotu se kadeti Vyškova utkali na domácím hřišti s celkem Říčan. Oba celky momentálně vévodí regionálním skupinám své soutěže.  Pro naše hráče, kteří v novém ročníku ještě nenašli přemožitele,  to byl první test jejich skutečné výkonnosti.

Jak Vyškov, tak i Říčany se prezentují podobným, útočným stylem hry, založeným hlavně na kombinaci a rychlosti.

Od začátku utkání dokazovali hostující hráči více ragbyového umu a Vyškovu toho příliš nedovolili. Již v 6. minutě položili po pravém křídle první pětku.  Další následovaly v pravidelných intervalech a do poločasu narostlo skóre na hrozivých 0:26 pro hosty. Ve hře obou celků byl markantní rozdíl ve všech herních činnostech. Hráči Říčan byli rychlejší, lépe a přesněji si přihrávali, z rucků získávali téměř všechny míče a svým presingem  znemožňovali Vyškovu rozehrávku. Snad pod tíhou přehnaného respektu ze soupeře, hráli domácí ve velkém útlumu a ani tradiční opory se tentokrát nedokázaly vůbec prosadit.  Za celý první poločas se domácí téměř nedostali na polovinu soupeře s výjimkou výkopů po obdržených pětkách!

Po přestávce se hra Vyškova přece jen nepatrně zlepšila a po sevření soupeře před jeho brankovištěm položil v 37. minutě pětku Erik Wunsch. Po necelých třech minutách však hosté kontrovali další pětkou a definitivně tak sebral domácím naději na obrat v zápase. Obraz hry se už příliš nezměnil, hosté nadále hráli přesně a s lehkostí, domácím se vůbec nedařilo a navíc svými zbytečnými chybami umožňovali Říčanům nadále pohodlně navyšovat skóre.

Snad jediným kladem na hře domácích je fakt, že nepropadli zcela panice, a bojovali i když se jim opravdu vůbec nedařilo. Výsledkem byly další položené pětky Friče a D. Šenka, které aspoň opticky upravily výsledek utkání.

Zápas ukázal, jak velkou ztrátou pro Vyškov je neúčast zraněné mlýnovky N. Dzurňáka. Ten mohl tentokrát trápení svých spoluhráčů sledovat pouze ze střídačky. Na druhé straně nemůže být tato skutečnost brána jako omluva za slabý výkon celého mužstva. Kromě toho, že soupeř byl skutečně lepší, se v týmu domácích nenašel nikdo, kdo by strhl ostatní k lepšímu a hlavně kolektivnímu výkonu.

Odveta se bude hrát za tři týdny v Říčanech a cíl vyškováků je jediný – odčinit zlepšenou hrou nedobrý dojem ze sobotního utkání.