Rugby Club JIMI Vyškov > Junioři Vyškova první zápas zvládli

Junioři Vyškova první zápas zvládli

11.9.2011

JIMI RC Vyškov – RK Petrovice 41:19 (33:13)

První zápas podzimní části ligy juniorů byl pro Vyškováky jedna velká neznámá. Soupeř, tedy RK Petrovice se do ligy přihlásili na poslední chvíli a v neznámé sestavě. To hráče Vyškova však nerozhodilo a do zápasu vlétli tak, že již v prvních minutách bodovali. Navýšení  skóre pro domácí se postupem času neustále zvyšovalo a nervozita hostujícího týmu narůstala. Ta vyvrcholila před koncem prvního poločasu, když se zbytečně nechal vyloučit hráč hostujícího týmu a po jednom hráči na každé straně obdrželi žluté karty a šli na 10 minut ze hřiště.  Do poločasu stihl tým Petrovic odpovědět několika trestnými kopy a v poslední minutě i první pětkou. První poločas skončil 33:13 pro domácí.

Přestože hráli druhý poločas hosté pouze ve 14ti nebyl Vyškov schopen nalézt cestu jak tuto přesilu využít. Naopak chyboval a dal tím možnost týmu Petrovic na snížení skóre dvěma trestnými kopy.  Vyškov nakonec sebral sílu a do konce utkání ještě jednou bodoval a upravil tak celkovou výhru na 41:19. I pozápasové kopání na branku (nové pravidlo) Vyškov vyhrál, takže si odnáší plný počet bodů do tabulky.

Sestava domácích: Formánek, Kostelka, Skřivánek, Haman, Musil, Vinický, Fládr, Voříšek, Školař, Schmied, Chalabala, Božek, Menoušek, Pantůček, Podaný.

Střídaní: Kaňa, Brtníček, Zedník