Rugby Club JIMI Vyškov > Junioři vyhráli na Spartě 14:33 (14:7)

Junioři vyhráli na Spartě 14:33 (14:7)

11.5.2011

Lukáš Chalabala v zápase se SlaviíLukáš Chalabala v zápase se Slavií
Lukáš Chalabala v zápase se Slavií

Ve druhém utkání jarní části ligy se setkali vyškovští junioři s hráči Sparty Praha.

Do utkání jsme nastoupili bez některých hráčů a začali velmi nedůrazně. Vůbec jsme se nedostali z vlastního brankoviště díky svým chybám a malému důrazu. V 15. minutě jsme neustáli tlak soupeře, který dosáhl 5 bodů a poté proměnil i kop po pětce. Stav byl 7:0. Než jsme stačili zareagovat soupeř položil v 17. minutě další body a rozdíl narostl na 14:0. Hru jsme začali pomalu vyrovnávat a vytvořili si pár nadějných akcí, které jsme však nedokázali zúročit.  Až ve 32. minutě po chytrém kopu Fládra získal míč Schmied, který položil i kopl a snížil na 14:7, což byl konečný výsledek prvního poločasu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s velkou motivací a chutí. Bylo to znát v převaze, kterou ve 44. minutě dokázal celý útok Vyškova využít a na jeho konci Menoušek pětkou a Schmied kopem srovnali na 14:14. Soupeře jsme zatlačili do jejich obranné zóny a těžili jsme z jejich chyb. Jednu z nich proměnil ve 48. minutě Kovář. Po neúspěšném kopu se Vyškov dostal do vedení 14:19. Soupeř se také  snažil vytvořit nějakou příležitost, hra se vyrovnala. Až v 63. minutě po akci útoku a výměně míče dvou hráčů položil a prokopl Schmied a navýšil konto na 14:26. V poslední 70. minutě utkání po individuální akci položil Toman a úspěšným kopem stanovil Schmied konečný výsledek na 14:33.

1ř - Haška, Formánek, Vrána ( Skřivánek, Kostelka)