Rugby Club JIMI Vyškov > junioři JIMI RC Vyškov - RC Mar. Hory 70:0 (43:0)

junioři JIMI RC Vyškov - RC Mar. Hory 70:0 (43:0)

15.5.2011

Za stálého deště junioři Vyškova bez větších problémů porazili ragbisty z Mariánských Hor rozdílem dvou tříd.

JIMI RC Vyškov – Sokol RC Mariánské Hory   70:0  (43:0)

V předposledním zápase základní části ligy juniorů se vyškovský tým setkal na domácím hřišti s týmem Ostravy. Soupeř je sice poslední v tabulce, ale má své kvality. Utkání bylo o to těžší, že se hrálo se za intenzivního deště. Hned v první minutě po kompletní akci celého týmu zúročil přečíslení Podaný a Vyškov šel do vedení 5:0. Převaha domácího týmu byla znát a po dalším tlaku rojové hry skóruje Celý, kop Schmied neproměnil, 10:0.  Hráči rychle objevili mezery v soupeřově obraně, chytrým kopem Kováře se dostal Chalabala k míči a navýšil vedení spolu se Schmiedem, který proměnil kop, stav 17:0. Vyškov hrál rychlé ragby a další přečíslení završil Celý a kopem Schmied na 24:0. Hostující tým bránil dobře, ale další šikovné naběhnutí Tomana už neuhlídal, Schmied prokopl a stav 31:0 po 22. minutách utkání. Vyškovský tým začal spíše zkoušet hru a po další sehrané akci útoku pokládal Martin Kovář, Schmied prokopl a změnil stav na 38:0. Hra domácích hýřila útočnou aktivitou a další akcí završil Menoušek první poločas body na 43:0.

Druhý poločas přinesl jak změny v soupeřově sestavě, tak změny ve hře domácího týmu. Jistý náskok a volnější hra ústila v další body domácího týmu až ve 43.minutě po akci Jakuba Tomana a kopem Schmieda na 50:0. Nastavený útok a neustálé přečíslení vedly k dalším bodům Jakuba Tomana v 55. minutě na 55:0. Šikovný hráč Jakub Toman zařídil další body v 60. minutě a Schmied upravil kopem na 60:0. Schmied po sólové akci o 8 minut později upravil na 65:0. Jakub Toman svou čtvrtou a závěrečnou pětkou zápasu  zaokrouhlil konečný stav utkání na 70:0.