Rugby Club JIMI Vyškov > Junioři JIMI RC vybojovali titul Mistra ČR

Junioři JIMI RC vybojovali titul Mistra ČR

19.6.2011

Do vysněného finále přes skvělou sezónu juniorských ragbistů z Vyškova se nečekaně dostal i tým RK Petrovice.

Tento tým v semifinále porazil favorizované Říčany a posílil o několik nových hostujících hráčů z jiných klubů. Při sobotním utkání baráže Extraligy se nasazený hráč juniorského týmu M. Kovář nešťastně zranil a jeho start v nedělním finále byl ohrožen. Nakonec však s chráničem obličeje nastoupil a tým vyškovských juniorů nabídl to nejlepší co měl.

Do začátku utkání vlétly oba týmy doslova po hlavě. Každý z nich chtěl za každou cenu skórovat. První šanci měl domácí tým, který po technické chybě hostujících získal trestný kop, který však M. Kovář neproměnil. V dalších akcích dominoval domácí tým, který si vytvořil slibný tlak ale nedokázal překonat obranu Petrovic. Jako prvnímu se povedlo položit pětku T. Fládrovi, který chytře našel díru v obraně a domácí tým se spolu s velkým počtem přihlížejících diváků radoval i po proměněném kopu ze stavu 7:0. S prvními body přišla nervozita, domácí si vždy vytvořili slibnou akci, ale v koncovce se projevila a akce nebyla zdárně dokončena. Po 20 minutách hry přišly i první body pro hostující tým, kdy se z trestného kopu nemýlil kopáč Petrovic a upravil stav na 7:3. Vyškovská útočná hra platila na soupeře. Po sehrané akci roje před koncem prvního poločasu pokládal O. Kovář a T. Fládr kopem zvýšil náskok domácích na 14:3.

Do druhého poločasu vlétl domácí tým jako uragán. Hned v první minutě prokličkoval individuálně obranou M. Kovář a zvýšil na 19:3, T. Fládr kop neproměnil. Během 10 minut si domácí vypracovali další akci při které skóroval O. Kovář a po kopu N. Božka se stav upravil na 26:3. Zápas se dostával do závěrečné fáze, kdy domácí tým kontroloval výsledek. V samotném závěru utkání po sehrané akci útoku ještě navýšili stav M. Kovář a kopáč J. Schmied na konečných  33:3. Juniorský tým JIMI RC Vyškov se stal Mistrem ČR do 19 let 2010/2011.