Rugby Club JIMI Vyškov > JIMI RC Vyškov : RC Slavia Praha 46:32 (20:10)

JIMI RC Vyškov : RC Slavia Praha 46:32 (20:10)

3.9.2011

Vyškovští ragbisté dnes 3.9.2011 porazili ve třetím zápase Poháru ČSRU favorizovanou Slavii Praha po velmi bojovném výkonu a potěšili domácí fanoušky.

Již v 8. minutě se ujali hosté vedení 0:5 po rychlé rozehrávce, KPP skončil na tyči háčka. Ve 12. minutě Martin Hejč vyrovnal po pěkné samostatné akci. KPP upravil Martin Kovář na 7:5. Ve 14. min. M. Kovář po mlýnu zvýšil náskok i díky úspěšnému kopu na 14:5. Trestným kopem v 18. min. pak tentýž hráč zvýšil na 17:5. Dalším TK M. Kováře ( 37. min.) se skore zvedlo na 20:5. Hosté poté ve 40. min. snížili po chybě domácí obrany na 20:10, jelikož KPP se nezdařil. Tímto výsledkem skončila 1. půle.

Ve 44. min. M. Hejč po chybě rozehrávky slavistického mlýnu přidal svou druhou pětku a stav se změnil po KPP M. Kováře na 27:10. 48. minuta patřila Slavii a po další chybě v obraně snížili na 27:15, KPP se nezdařil. Slavia pak rychle přidala další pětku a KPP a rozdíl skore se najednou smrskl na pouhých 5 bodů, 27:22. V 53. min. M. Kovář po mlýnu pětkou a KPP zvedl JIMI opět hlavy a odskočili jsme na 34:22. V 68. Ondřej Kovář přidal po krásné individuální akci další pětku Vyškova a po neúspěšném KPP bylo skore 39:22. V 74. minutě Slavia redukovala pětkou po chybě obrany na 39:27. V 77. min. přidal další pětku JIMI po pokopu M. Kováře a individuální akci Luboš Svoboda a stav upravil na 46:27, neboť i M. Kovář proměnil KPP. Poslední se ke slovu dostali Slávisté a korigovali skore na konečných 46:32. KPP skončil stejně jako první na tyči háčka.

Hráči JIMI předvedli bojovný výkon a pochvala patří celému mužstvu. Jako příprava na Extraligu to byl velmi kvalitní zápas.

Sestava: Berka, Kovář J., Kovář O., Kovář M., Tesař, Trunečka, Hejč, Pořízek M., Mendham, Toman J., Spisar, Juřínek, Bastl, Fialka, Svoboda ... střídali Chalabala, Skřek, Jordánek, Vrána a Školař.