Rugby Club JIMI Vyškov > JIMI RC Vyškov B – RC Karlovy Vary 74:7

JIMI RC Vyškov B – RC Karlovy Vary 74:7

15.9.2015

Hodnocení 1. utkání 2. ligy

Sotva skončilo utkání Á týmu na hlavním hřišti už byli dva nové týmy. Domácí béčko, a hostující tým z dalekých Karlových Varů. Nováček druhé ligy přijel do Vyškova početně oslaben, a když si hlavní rozhodčí Žilka přizval oba týmy na hřiště k zahájení utkání hráčů z Karlových Varů bylo pouze 12. Vyškov měl však dostatek hráčů a tak mohl zapůjčit soupeři opory jako třeba Martina Hudáka, Romana Synka nebo snad dokonce mladičkého Kryštůfka Čalu.

Vyškov od začátku dominoval, hned v prvních minutách sázel jednu pětku za druhou. Karlovým Varům nepomohli ani posily z týmu Vyškova. Postupně se prosadili Školař Peca, rychlonožka Martin Gibala a Jarda Bastl. Ke konverzi po jednotlivých pětkách přistoupilo trio Podaný, Novák, a opět Gibala. Soupeř také pohrozil několika průniky do obrany Vyškovského béčka, ale nakonec z toho žádné body nebyli. Naopak do poločasu Vyškov přidal další body, konkrétně se prosadili Gibala, Podaný, Doležal zotavující se ze zranění, opět rychlonožka Gibala, Heimerle a nakonec Jordánek. Kopáčům se střídavě dařílo a tak stav prvního poločasu celkem 55:0.

Bohužel pro již zmíněných dvanáct bojovníků z Karlových Varů se ještě smolně další dva hráči zranili a Vyškov už lepil díry v sestavě soupeře mnohem hůř.  Po poločase se prosadili opět hráči Vyškova. Pro pětku si došel po individuální akci opět Heimerle, následně Novák a nakonec i Doležel. Perličkou zápasu byla poslední pětka utkání, kdy domácí obranou Vyškova v dresu Karlových Varů prošel hráč Vyškova Martin rychlonožka Gibala a zpečetil tak hattrick + body pro Karlové Vary. Možná si tak vytvořil příležitost pro hostování v týmu Varů. Zápas skončil tedy skorem 74:7 a hráči béčka se mohou těšit na další utkání.

Sestava: Haška, Frič, Doležel, Novák, Školař K. ml, Brtníček J., Skřek, Jodánek, Lodes, Snídal, Gibala, Školař P., Bastl, Heimerle.

Střídající: Cipro, Fialka, Longa, Podaný, Čala, Novotný, Hudák, Synek