Rugby Club JIMI Vyškov > JIMI RC : Říčany 5:24 (5:7)

JIMI RC : Říčany 5:24 (5:7)

1.4.2012

Vyškované Mountfield Říčany potrápili, ale body nezískali.

Vyškov - Sice neformálně, ale přece jen slavnostně, byla před jarní domácí premiérou vyškovských ragbistů uvedena do provozu zrekonstruovaná správní budova s celým zázemím pro činnost klubu. Atmosféru proto neměl pokazit ani nepříznivý výsledek, protože výhra nad obhájcem titulu z Říčan se jaksi nepředpokládala.

Prognózy se naplnily, hosté zvítězili a vrátili se do čela tabulky. Nicméně právě výsledek nakonec do rámce oslav nezapadl. To proto, že mohl být daleko lepší. „Říčany dnes byly k poražení,“ utrousil při odchodu jeden z domácích fanoušků. Velmi stručné a objektivní hodnocení.

„Říčany už nejsou, co bývaly. Je vidět, že také omlazují. Dnes jsme je mohli porazit. Kdybychom tak školácky nechybovali. Třeba při tom sraženém odkopu. Nebýt té pětky, tak to bylo pořád o nějakých sedm bodů, a tedy stále hratelné,“ byl konkrétnější prezident RC JIMI Jiří Vinter.

Úvod zápasu byl opravdu hodně slibný. Slavnostní výkop vyškovského starosty Karla Goldemunda směřoval k háčku před novou správní budovou a tam se také hned po zahájení začaly valit laviny vyškovských útoků. Několikrát se hrálo hodně blízko pětkoviště hostů, ale bohužel bez bodového vyjádření. Škoda zejména akce v osmnácté minutě, kdy na položení vyvíjející se akci pokazila nepřesná přihrávka.

„Pořád děláme takové individuální chyby, že se tím prostě nedá vyhrát. Navíc nás náprava těch chyb stojí moc fyzických sil, které nám potom chybějí. Dokud jsme ustávali kontakty, tak jsme možná byli lepší,“ ulevil si trenér Dušan Lodes.

Přesto ze zmíněné akce domácí vytěžili alespoň trestný kop. Jenže Martin Kovář z levé strany pravačkou zakroutil míč těsně před bližší tyč.

Trest přišel o šest minut později, když dlouhán Jan Kučera překvapivě hodně zrychlil a bezpečně položil, navíc do dobré pozice pro Varmužu, který přidal dva body. Povedená akce evidentně hosty uklidnila a začali přebírat režii zápasu. Ve 27. minutě je mohl přibrzdil Martin Kovář, jeho druhý trestný kop prakticky z totožného místa byl sice přesnější, ale opět se do háčka nevešel. Kovář si to vynahradil v poslední minutě poločasu, když po individuální rychlé akci u postranní lajny položil. Monček to pak z velmi ostrého úhlu měl velmi těžké a také neprokopl.

Ve druhém poločase hosté rychle položili na 5:12, a i když hra byla stále vyrovnaná, bezpečně zápas dovedli do vítězného konce. Nahrála jim i prezidentem Vinterem zmíněná situace, kdy v 59. minutě Juřínkův odkop v podstatě trefil Jana Kučeru, který si zase pohodlně doběhl pro rozhodující pětku.

„Bylo to mnohem bojovnější a s lepším nasazením než na Spartě. Určitě jsme byli rovnocenným soupeřem a v určitých fázích jsme Říčany dokonce dokázali i přitlačit. Jenže ty hrubky. A navíc se nám nedařily ani kopy,“ dodal k hodnocení Lodes.

„Do Vyškova vždycky jezdíme hrát rádi, ale určitě s respektem. I dnes to pro nás bylo těžké utkání a těžce vybojovaná výhra. Vyškov hrál výborně. Na to, jak jsou lehcí, hrají tvrdé ragby. Já jsem je viděl hrát na soustředění v Luhačovicích. Tam hráli velmi dobře a teď ten výkon jen potvrdili,“ považoval si vítězství svých svěřenců říčanský trenér Martin Javůrek.

Extraliga

JIMI Vyškov – Říčany 5:24 (5:7)

Body: M. Kovář 5 (P) – Jan Kučera 10 (2×P), Karel Kučera 5 (P), Ingr 5 (P), Varmuža 4 (2, 2).

Vyškov: Navrátil, Vrána, Jaroš, Monček, Doležel, Mendham, Trunečka, Ondřej Kovář, Josef Toman, Martin Kovář, Fialka, Vašíček, Juřínek, Školař, Orel – Berka, Kusala, Jordánek, Chalabala, Bastl, Hejč, Petr Pořízek.

Další výsledky: Tatra – Sparta 5:17 (5:17), Havířov – Slavia 8:8 (3:8), Dragon – Praga 19:29.