Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení 2. extraligového utkání

Hodnocení 2. extraligového utkání

8.9.2015

2. Extraligové kolo RC Praga  - JIMI RC VYŠKOV

Na druhé extraligové kolo vyjel Vyškov na hřiště rivala z Prahy. Naposledy se tyto celky sešly ve finále extraligy minulé sezóny, kdy Praga obhájila titul mistra ČR. Vyškov tedy pochopitelně měl soupeři co vracet. Bohužel po prvním kolem extraligy Vyškovu vypadlo hned 5 hráčů ze základní sestavy a tak odjel do Prahy v početním oslabení.

Utkání začalo netradičně v 15:00 a hned v první minutě se hostující tým Vyškova ujal vedení po trestném kopu M. Kováře. Praga velice dobře zvládala rojovou hru a tlačila soupeře do obranného pásma.  Vyškov se pak pod tlakem dopouštěl často chyb a ty využíval kopáč hostů Čížek a srovnal 3:3. První pětku položil tým Pragy po tlačeném autu a ujal se většího bodového náskoku 11:3. Celý první poločas ovládali kopáči obou týmů a střídali se v kopech. Kopáč Vyškova Martin Kovář do poločasu ještě nakopal 6 bodů a první poločas se celky rozešly za stavu 11:9.

Hned na samotném začátku druhé půle přidali domácí další pětku, přečíslení využil domácí hráč a na kraji hřiště položil. V zápětí na to potrestal přečin proti pravidlům kopáč Vyškova Kovář a Vyškov byl zase kousek od vyrovnání.  První pětky v zápase se konečně dočkali hostující hráči, konkrétně po přečíslení na útoku prošel Adam Soural a Vyškov se podruhé v zápase ujal vedení. Vyškov vedení dlouho neudržel, domácí tým zvládal velice dobře rychle přesouvat hru a na kraji hřiště položili další pětku. Zápas byl stále velice vyrovnaný. Další body přidal domácí hráč Čížek, kterému se podařil husarský kousek a po zmatku v rozehrávce na nic nečekal a střihnul si povedený drop gól a zvýšil vedení Pragy na 24:17. Vyškov se stále držel na dosah, ale časomíra na tabuli ukazovala poslední desetiminutovku utkání. Tlak se stupňoval a oba celky hrály naplno, v poslední desetiminutovce zahrál hráč Vyškova proti pravidlům a za pozdní skládku obdržel od rozhodčího Rázgy žlutou kartu. Vyškov tedy poslední desetiminutovku utkání dohrával ve 14 a pro zvrat zápasu už asi nebylo dostatek síly. Naopak Praga využila početní převahu a položila další pětku. To už běžely poslední minuty utkání, obě strany pouze dostřídaly hráče a konec utkání klepal na dveře. Výsledný stav utkání Praga – JIMI Vyškov 29:17.

Sestava Vyškova: Brtníček, Kovář J., Jaroš, Monček, Novák, Pořízek M., Jordánek, Kovář O., Pořízek P., Kovář M., Soural, Chalabala, Juřínek, Gibala, Pantůček,  Střídající: Fialka, Brtníček, Horák, Nevyjel, Heimerle, Mazal, Čala.

Pozvánka na 3.kolo Extraligy – JIMI RC VYŠKOV se střetne s nováčkem Extraligy RK Petrovice ve 14:00 v areálu Jana Navrátila, Purkyňova 419, 682 01 Vyškov.