Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení zápasu RC Tatra Smíchov vs. RC Jimi Vyškov

Hodnocení zápasu RC Tatra Smíchov vs. RC Jimi Vyškov

19.4.2016

RC TATRA SMÍCHOV – JIMI RC VYŠKOV

Po čtrnáctidenní pauze se konečně přihlásila o slovo nejvyšší soutěž českého ragby. Vyškov v dalším kole extraligy vyjel opět na výlet do Prahy, konkrétně na hřiště Tatry Smíchov. Soupeř aktuálně na čtvrtém místě, tedy těsně za Vyškovem, v minulém kole sehrál velice vyrovnané utkání s Pragou a proto bylo jasné, že půjde o atraktivní utkání. Do zápasu bohužel nezasáhl domácí Juřínek, který se smolně zranil na tréninku. Trenérské duo Hudák, Pala tak měli o starost víc, když museli šachovat s útočnou sestavou Vyškova.

Lépe do utkání vstoupili domácí. Na Vyškovu bylo vidět, že hráči do zápasu nenastoupili plně koncentrovaní a Tatra začala velice rychle útočit. Po deseti minutách hry hosté chybovali a domácí kopáč Řanda proměnil trestný kop 3:0. V dalších minutách se Vyškov dostal na polovinu soupeře, i do těsné blízkosti brankoviště Tatry, ale nedokázal skórovat. Chyběla důrazná koncovka nebo vetší koncentrace a technika. Naopak domácí přidali další body, v pětiminutové sekvenci hned dvakrát položili. Nejprve přišlo rychlé přehrání na kraji hřiště, a následné přečíslení, ve druhém případě zisk míče a rychlý protiútok. Vyškov dostal pořádnou facku a rázem prohrával 15:0. Poslední desetiminutovku otevřel prvními body pro svůj tým Kovář M., který proměnil trestný kop a snížil na 15:3. Po chybě domácích se zdálo, že i hosté začnou přidávat body. Přišla však další rána a domácí položili třetí pětku v utkání, společně s kopem už Vyškov prohrával 22:3. S koncem poločasu přišla i první pětka pro hosty z Vyškova. Na kraji hřiště se prodral obranou Kovář J. a první poločas skončil 22:8.

Po pořádně ledové sprše z prvního poločasu a následného rozhovoru s trenéry Vyškov vstoupil s čistou hlavou do druhé části zápasu. Také do druhé půle nastoupily čerstvé síly a na hře to bylo poznat. Po několika minutách Vyškov položil další pětku. Souvislým útokem po několika fázích našel díru v obraně debitující Petr Podaný. Skvělým kopem se blýsknul Monček a hosté snížili vedení Tatry na 22:15. Druhý poločas byl velice vyrovnaný, oba celky měly spoustu nadějných akcí a obě mužstva se dostávala do blízkosti brankoviště soupeře. Další body však dlouho nepřicházely. Až v samotném závěru utkání, kdy byla znát nervozita z obou stran, objevovalo se časté hraní proti pravidlům. Lépe toho využil kopáč Vyškova Kovář a přiblížil Vyškov na čtyř bodový rozdíl 22:18. Poslední minuty patřily hostům, Vyškov si připravil několik nadějných útoků, ale přes dobře bránící hráče Tatry neprošli. V poslední minutě útočníci Vyškova zaútočili na kraji hřiště a pronikli do volného prostoru, kde je domácí stěží doháněli. Nakonec v opravdu velké blízkosti pětky, která by znamenala celý zvrat zápasu, přišla chyba a následná akce přinesla jen zbytečnou žlutou kartu pro hráče Vyškova. Výsledek tedy nezměněn 22:18 pro domácí Tatru.

Sestava: Doležel, Kovář J., Jaroš, Monček, Hejč, Pořízek M., Brtníček, Kovář O., Školař, Kovář M., Fialka, Mazal, Chalabala, Soural, Podaný. Střídající: Vrána, Procházka, Trunečka, Jordánek, Gibala, Mendham,Pořízek P.