Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení zápasu RC Sparta Praha vs. Rc Jimi Vyškov

Hodnocení zápasu RC Sparta Praha vs. Rc Jimi Vyškov

23.3.2016

RC SPARTA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV

Ragbisté Vyškova netradičně začali jarní sezonu o týden dřív dohrávkou ligového kola z podzimní části proti Spartě. Hráči i trenéři Vyškova už nedočkavě vyhlíželi první zápas po dlouhé zimní pauze a náročné přípravě. Nakonec na první zápas áčko odcestovalo bez zraněného Vrány a Podaného i tak v početné skupině 25 hráčů.

Samotný zápas lépe začal hostující Vyškov. Hned od první minuty se usídlil na polovině soupeře, kde se snažil se proniknout do obrany Sparty a urvat vedení na svou stranu. I Sparta se dostala na polovinu soupeře a byly to nebezpečné situace, avšak nakonec z toho lépe vytěžil Vyškov. V 16. minutě utkání po souhře bratrů Pořízků pokládal M. Pořízek. Kopem stvrdil M. Kovář a hostující tým se dostal poprvé v zápase do vedení. První položení oba týmy vzaly po svém. Sparta začala více útočit a Vyškov polevil, i proto o pár minut později Sparta položením pěti bodů snížila náskok hostů na 5:7. Za tohoto stavu oba týmy dlouho navzájem dobývaly soupeřovo území a snažily se jakkoliv bodově uniknout protivníkovi. Vyškov měl možnost trestného kopu, ale nevyužil ho. Celá snaha vyvrcholila menší šarvátkou několika hráčů a rozhodčí Heřman po objasnění celé situace musel vytáhnout žlutou kartu. Z obou týmů si šli dva hráči odpočinout a pokračovalo se ve hře. Sparta do konce poločasu stihla ještě položit druhou pětku a získala vedení na svou stranu. První poločas tedy s výsledkem 10:7 pro domácí.

Druhý poločas lépe začal opět Vyškov. V prvních minutách vyvinul tlak na soupeře a po devíti minutách hry položil za hosty J. Doležel, vedení tak strhl opět na stranu Vyškova. Kopem znovu navýšil náskok M. Kovář 10:14. Stejně jako v prvním poločase po této změně ve vedení Sparta začala útočit a Vyškov dělal zbytečné chyby. Sparta si tak po pár minutách vzala vedení nazpět, položením pětky a kopem. Za finálního stavu 17:14 se hrála ještě třetina utkání. Do konce druhého poločasu se oba týmy dostaly do několika šancí. Vyškov soustavně útočil, obzvlášť v poslední desetiminutovce, kdy se hrál každý balon. Několikrát se hostující hráči dostali do bezprostřední blízkosti brankoviště Sparty, ale nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce. Do konce utkání tak proběhlo pouze z obou stran četné střídání a soupeři se rozešli s výsledkem 17:14 pro domácí Spartu.

Sestava: Doležel, Kovář J., Jaroš, Monček, Trunečka, Brtníček, Pořízek M., Kovář O., Pořízek P., Kovář M., Soural, Mazal, Juřínek, Fialka, Chalabala Střídající: Gibala, Procházka, Frič, Nevyjel, Hejč, Školař, Jordánek