Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení zápasu A i B Teamu

Hodnocení zápasu A i B Teamu

1.4.2016

RK PETROVICE – JIMI RC VYŠKOV

Po nepodařené dohrávce z podzimní sezony na Spartě se ragbisté Vyškova vydali na další cestu směr Praha. Tentokrát na první kolo jarní části sezony Extraligy mužů, ve kterém se střetli s týmem Petrovic. Tým Petrovic sice skončil po podzimní části na posledním místě, ale domácí utkání Vyškov -  Petrovice byl velmi vyrovnaný, a tým z Petrovic byl velice dobrý. Vyškovu se sice do sestavy vrátil po zranění Vrána, ale další hráči se omluvili nebo nemohli hrát a tak i sestava byla jiná než v utkání se Spartou.

První minuty utkání byly z obou stran velice opatrné, jelikož hřiště bylo velmi bahnité a zrádné. Vyškov však začal aktivněji a ve čtvrté minutě utkání se ujal vedení, po soustavném tlaku na soupeře položil Chalabala a kopem stvrdil Kovář M. O pár minut později hráč Petrovic provedl nebezpečnou skládku a od rozhodčího Čekala inkasoval žlutou kartu. Hosté tuto výhodu hráč využili v zápětí. Po zahráném signálu v autu se individuálně prosadil Doležel a spolu s kopajícím Kovářem Vyškov zvýšil vedení na 0:14. Vyškov po této pětce polevil. Petrovicím daroval hned několik trestných kopů a domácí se dostali na koně. Často hráli na polovině hostujícího soupeře, ale snížit vedení se jim nepodařilo. Naopak po chybě zvýšil z trestného kopu Kovář 0:17. Ke konci prvního poločasu Vyškov začal zase více útočit a zahranou akci na útoku k položení využil Juřínek. První poločas 0:22 ve prospěch Vyškova.

Stejně jako skončil první poločas začal i ten druhý, a opět u toho byl Juřínek. Hned při výkopu Vyškov vytvořil tlak na soupeře, získal balon a přečíslením přehrál soupeře. Další pětku položil opět Juřínek a stav se zvýšil na 0:27. Další minuty opět více hráli domácí, snažili se za každou cenu zvrátit utkání. Vyškov byl dlouho pod tlakem, ale snížení vedení nepřipustil. Naopak skóre ještězvýšil, když se hráči dostali za obranu soupeře a rychlou podporou přehráli obranu Petrovic, koncovku zařídil Hejč, Kovář ještě přidal dva body.  Poslední desetiminutovka byla velmi bojovná. Petrovice nevzdaly utkání a snažily se soupeři za každou cenu znepříjemnit konec zápasu. Z obou stran proběhlo násobné střídaní hráčů. Čerstvé síly pomohly Vyškovu a přišla další pětka, kterou Vyškov zvýšil vedení na 0:41. Za skládku proti pravidlům získal žlutou kartu zadák Vyškova a tým hostů hrál poslední minuty v oslabení. Záhy při další akci se z obou týmů několik hráčů oddělilo a rozhodlo se, že si navzájem vyříkají své názory. Za tuto šarvátku obržely obě strany další dvě žluté karty. Petrovice v poslední minutě měly výhodu trestného kopu a snažily se útočit, body si ale nepřipsaly a tak Vyškov zvítězil 0:41 na hřišti Petrovic.

Sestava: Doležel, Kovář J., Kovář O., Monček, Trunečka, Pořízek M., Jordánek, Procházka, Pořízek P., Kovář M., Soural, Juřínek, Mazal, Fialka, Chalabala Střídající: Frič, Vrána,Hejč, Gibala, Novák, Školař

RC KARLOVY VARY –  JIMI RC VYŠKOV B

Hráči Vyškovského béčka, kteří hrají 2. Ligu České ragbyové unie vyjeli na první kolo své soutěže k nejvzdálenějšímu soupeři do Karlových Varů. Výlet do lázeňského města se poštěstí jen výjimečné, avšak Vyškováků odjelo přesně 15 + trenér.  Konvoj vyjel v brzkých ranních hodinách směr Vary pro vítězství.

Hráči Karlových Varů byli očividně na první utkání velice natěšení a neskrývali před zápasem své nadšení. Zápas začal ve slušném tempu, oba týmy měly příležitosti pro hru dopředu. Vyškov využil hned jednu z prvních a po sedmi minutách utkání se ujal vedení, kdy po vyhraném mlýnu doběhl s míčem do brankoviště Chalabala. Po prvním bodovém zisku začal hrát i soupeř z Varů, důslednou obranou a pestrou hrou dopředu nenechal Vyškovu na několik minut šanci přidat body. Nutno podotknout, že i Vyškov dobře bránil a tak se dlouho hrálo bez bodů. V 20.minutě se smolně zranil Wognitsch a Vyškov zbytek zápasu dohrával ve 14 hráčích.  Karlovy Vary často hrály proti pravidlům, z čehož bylo několik tresných kopů. Jeden z nich lyšáčky rychle rozehrál Brtníček J., a doběhl až do pětkoviště. Další pětku přidal Novák, který si vynutil chybu v obraně soupeře a proklouzl až pod háčko. Křídlo hostů, netradičně Jordánek, po přečíslení na útoku doběhl pro další pětku. Poslední body v prvním poločase zařídil Gibala alias rychlonožka, po sehrané akci útoku oběhl obranu a ukončil tak první poločas.

Hráči Vyškova do druhého poločasu dostali jasné pokyny od trenéra a hrálo se dál. Svou druhou pětku utkání po deseti minutách hry přidal Jordánek, který byl na konci sehrané akce útoku. Hra se značně vyrovnala, jelikož Vyškovští hráli oslabení a pomalu hráčům docházely síly. Soupeř také využíval střídaní svých hráčů. Také roj Vyškova zahrál pěkné signály, po zavřené straně od mlýnu se prosadil podruhé Novák. Další akci roje po vyhraném autu a následné tlačené situaci spadl do brankoviště také podruhé Brtníček J. Další pětku přinesli domácí. Po úporném útočení se Varům podařilo kopem přemístit hru a následným tlakem získat míč a položit. Stejný tlak na soupeře vyvinul i Vyškov a po získaném míči v autu pronikl do obrany Beneš a v podpoře přebral Chalabala a položil. Stejné duo hráčů se potkalo s míčem v poslední minutě a to padla poslední pětka utkání. Rozhodčí Livers si svolal obě mužstva a zhodnotil utkání v konečném výsledku 5:60 pro Vyškov. Týmy se rozloučily a Vyškovská karavana po zápase odjela směr domovina s plným počtem bodů.

Sestava: Novotný, Frič, Haška, Novák, Školař Karel ml., Školař Karel, Brtníček J., Beneš, Fialka, Chalabala, Gibala Jordánek, Školař P., Čala, Wognitsch M,  Trenér: Wognitsch