Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení zápasu A i B týmu

Hodnocení zápasu A i B týmu

26.4.2016

JIMI RC VYŠKOV – RC SPARTA PRAHA

Vyškovské ragbisty poprvé v jarní části sezony tohoto roku čekalo utkání před domácím publikem. Po třech utkáních v Praze se Vyškov konečně mohl představit na domácím hřišti. Soupeř pro první domácí utkání byla Sparta Praha. Sparta dokázala v minulém kole porazit Pragu a tak přerušit její šňůru neprohraných utkání.

Vyškov však domácí utkání začal lépe než soupeř z Prahy. Hned v prvních minutách utkání zatlačil soupeře a po jeho chybě proměnil trestný kop Kovář M.. Sparta hned po této situaci začala nepříjemně útočit do Vyškovské obrany. Chvíli bylo utkání velice vyrovnané. Ve 14. minutě si Sparťanský útok poradil s obranou domácích a na kraji hřiště položil hráč na křídle a domácí poprvé prohrávali 3:5. Další body přišly záhy, když hostující kopáč proměnil trestný kop a domácí prohrávali 3:8. Domácí publikum se zanedlouho také dočkalo pětky ve prospěch Vyškova. Po akci útoku se míč dostal na Ondru Kováře, který prošel obranou a položil a vyrovnal tím skóre na 8:8. Hra byla velice pestrá na obě strany, soupeři si nic nedarovali a další body přišly o pár minut později. Bohužel pro domácí ve prospěch Sparty, když položil hostující vazač a Vyškov opět prohrával 8:15. V poslední minutě poločasu nejprve opět Sparta navýšila své vedení trestným kopem, ale záhy se domácí dostali k míči a po několika fázích využil přečíslení na kraji hřiště Soural. Vyškov na konci první půle snížil na 13:18.

I do druhé půle vkročil lépe Vyškov. Ve druhé minutě zachytil sražený míč opět Kovář O. a  pětkou vyrovnal průběh utkání na 18:18. Za tohoto stavu byli hráči velice nervózní, i proto musel rozhodčí Csaba po dvou nedovolených zákrocích vytáhnout žluté karty. Nejprve dostal domácí hráč za nebezpečnou skládku a pak i hráč Sparty za skládku bez míče. Hra ve čtrnácti na obou stranách lépe vyšla domácímu týmu. Po několika fázích předvedl běžecký souboj hráč druhé řady Trunečka a touto pětkou přetáhl vedení na stranu Vyškova 23:18. Těsně před tím, než se vrátil hráč Vyškova za odpykání desetiminutového trestu, přišla další pětka pro hostující tým. Po mlýnu, který byl v bezprostřední blízkosti pětkoviště, položila mlýnová spojka Sparty a Vyškov prohrával o dva body 23:25. Poslední pětku utkání a to již v 60. minutě položil Brtníček, který byl na samotném konci akce přes celé hřiště. Vyškov se naposledy ujal vedení 28:25. S tímto výsledkem i po velmi dramatickém konci, kdy se Sparťanští hráči snažili ze všech sil bodovat, skončilo utkání vítězně pro domácí. Vyškov si tak připsal do tabulky cenných 5 bodů.

Sestava: Doležel, Jaroš, Brtníček, Monček, Trunečka, Mendham, Procházka, Kovář O., Školař, Kovář M., Soural, Mazal, Chalabala, Fialka, Podaný. Střídající: Hejč, Koutný, Kovář J., Pořízek, Novák, Nevyjel, Gibala

Foto od Anryho zde

Foto od Novase zde

Článek z Vyškovského deníku zde

RC ČESKÉ BUDĚJOVICE – JIMI RC VYŠKOV B

Ragbisty vyškovského béčka čekalo také velmi náročné utkání. Soupeř z Budějovic se po minulém kole těsně zavěsil za Vyškov na rozdíl pouhého jednoho bodu, a proto tohle utkání mělo rozhodnout o přední příčce tabulky 2. Ligy. Hráči Budějovic měli ještě další motivaci k výhře na domácí půdě a to výročí klubu.

Utkání začalo velice netradičně focením bývalých hráčů a následně i těch současných. Po krátkém zdržení na začátku utkání se mohlo přejít k samostatné hře. Utkání bylo velmi vyrovnané od samotného začátku. Hráči Budějovic hráli velmi dobře a tvrdě dopředu, jejích statné postavy se jen těžko zastavovaly. To však věděli i útočníci B týmu Vyškova a tak první pětka pro hostující tým přišla přes útok, kdy se na konci prosadil Heimerle. Domácí si pak připsali také první body, z trestného kopu se prosadil Budějovický kopáč. Stav 3:5. Na několik minut se oba týmy úplně odmlčely, alespoň co se týká bodů. Ragby se hrálo nahoru dolů. V poslední desetiminutovce přišly další body. Prosadili se i rojníci z Vyškova, nejprve Koutný a pak Frič. V posledních minutách prvního poločasu se podařilo snížit vedení Vyškova domácím. K radosti všech fanoušků položil pětku domácí útočník. Do konce poločasu stihl ještě navýšit vedení Vyškova na 8:18 Grmela z trestného kopu.

Druhý poločas začal ve velkém stylu. Domácí tým začal velmi nepříjemně útočit do obrany a po přestupku hráče hostů a rychle rozehraném trestném kopu položili druhou pětku v utkání. Snížili tak stav na 15:18. I hosté z Vyškova využili rychle rozehraný trestný kop a útočník přidal další pětku, stav 15:23. Pro další body si došlo křídlo Vyškova, po akci útoku na kraji hřiště pokládal Čala. Po těchto pětkách přišla opět část utkání, ve které se oba týmy přetahovaly o každý míč, ale dlouho žádné body nepřišly. Až v samotném závěru utkání se nejprve prosadil Trunečka, který získal míč a založil protiútok a po něm ještě rychlík Gibala, který prokličkoval obranou. Po poslední pětce se ještě podařilo kopem na háčko navýšit stav na konečných 15:40 pro hostující tým Vyškova.

Negativem utkání bylo zranění Karla Školař st., který musel během zápasu do nemocnice. Doufáme, že se ze zranění brzo zotaví. Do utkání zasáhli všichni hráči a podíleli se tak na výhře a na bojovném výkonu proti výborně hrajícím hráčům z Budějovic.

Sestava: Koutný, Frič, Kejnar, Trunečka, Novák, Školař K. st., Školař M., Beneš, Grmela, Chalabala, Čala, Gibala, Školař P., Čala, Podaný. Střídající: Novotný, Haška, Brtníček D., Školař K. ml., Dzurňák