Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení zápasu B Teamu

Hodnocení zápasu B Teamu

14.4.2016

RC KRALUPY NAD VLTAVOU – JIMI RC VYŠKOV B

Nejvyšší soutěž v ragby měla opět reprezentační pauzu, jelikož mužská reprezentace České Republiky sehrála utkání s Chorvatskem v Havířově. Reprezentaci se v Havířově dařilo a Česko přehrálo soupeře 26:5. Jelikož bylo v reprezentaci hned několik Vyškovských hráčů, hrálo o víkendu pouze béčko v druhé lize a to na hřišti soupeře z Kralup nad Vltavou. Přes všechny tyhle aspekty béčko Vyškova vyrazilo na dlouhou cestu v solidním počtu 21 hráčů.

Před samotným zápasem nikdo nevěděl, co od soupeře čekat. Jeho výsledky byly velice proměnlivé a sestava Vyškova výrazně věkově omládla. Navzdory všem očekáváním se Vyškov hned z kraje zápasu ujal vedení. Prosadil se Mazal, který prorazil obranu soupeře jako obří kladivo nedobytnou bránu opevněného hradu.  Po první pětce se rozehrál i soupeř, kterému se dařila hra kolem rucku. Metr po metru postupovali důslednou rojovou hrou. I přes dobrou hru dopředu inkasovaly pětku opět Kralupy, na konci útoku Vyškova stál za dalším bodovým ziskem Gibala, který je pověstný svou rychlostí gazely. Vyškovu se dařilo prosazovat hlavně hrou útočníků. Pod taktovkou mladičkého Šenka se hrálo velice pestře, po dalším sehraném signálu na druhém konci hřiště pokládal Podaný. Celkově Vyškovský tým hodně využíval krajů hřiště, kde bylo většinou volno a dobrou podporou se prosadil opět Podaný. Rychlými nahrávkami za zády soupeře v obraně se prosadil Školař M. hned dvěma položenými pětkami za sebou. Do konce poločasu už zbývalo jen pár minutek a Vyškov byl v dobré náladě. Hráči si více věřili, zdárným příkladem byl křídelník Gibali, který po špatném odkopu soupeře pronikl obranou a přes několik hráčů prokličkoval jako gazela mezi zuřivými lvi. Poslední pětku poločasu přidal Školař M., který získal míč soupeře a spadl do pětkoviště.

Do druhé půle šel Vyškov s četnými změnami v sestavě. Svoji další pětku v zápase položil Školař M., který zablokoval odkop soupeře a svou příkladnou urputností dokázal, že umí hrát dopředu s míčem.  Za zmínku stojí i třetí proměněný kop Šenka po pětce. Jednu pětku přidal také Čala, hráč v dobré podpoře přešel přes posledního bránícího hráče a u praporku položil. Další hráč se dočkal pomyslného hattricku, Podaný si po třetí doběhl pro pět bodů po sehrání akce na útoku. Při jedné z akcí musel hlavní rozhodčí Ripcsik vytáhnou žlutou kartu, zbytečně se nechal vyloučit hráč Vyškova a oslabil tak tým. Ten se však naopak semknul a i když hráči Kralup urputně útočili a často byli v blízkosti brankoviště, nepovedlo se jim položit. Během desetiminutového trestu se dokonce podařilo hráčům oslabeného týmu položit další pětku. Na konci akce byl kapitán vyškovského béčka Novák, který dokázal všem hráčům, že oslabení není překážka. Po první žluté kartě přišla druhá, ale na stranu domácích, hráč Kralup nedodržel desetimetrovou vzdálenost při trestném kopu a byl vykázán ze hřiště. To už běžely poslední minuty utkání a Vyškov využil tentokrát přečíslení. U položení byl Šenk a kopem si sám a celému týmu stvrdil výhru 70:0.

Sestava: Haška, Školař K. st., Brtníček D., Školař K. ml., Novák C, Jordánek, Školař M., Brtníček J, Fialka, Šenk, Podaný, Mazal, Školař P., Gibala, Chalabala Střídající: Novotný, Štírek, Čala,Grmela,Haman a Grycoš