Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení utkání A i B týmu

Hodnocení utkání A i B týmu

16.5.2016

RC MOUNTFIELD ŘÍČANY – JIMI RC VYŠKOV

Na veledůležité utkání a přímý souboj o druhé místo v tabulce Extraligy mužů v ragby vyjel Vyškov na hřiště soupeře do Říčan. Soupeř z Říčan v minulém kole potrápil lídra ligy Pragu a sahal na jejím hřišti po cenném skalpu. Praga však utkání otočila a bylo jasné, že Říčany budou chtít každé další utkání vyhrát. Pro Vyškov to bylo stejně tak důležité utkání, hrálo se přece o druhé místo v tabulce a tedy o lepší výchozí pozici do blížícího se play-off.

Zápas začal při letních teplotách a za mírného větru se hráčům velmi těžce dýchalo, navíc tempo utkání bylo přímo smrtící. Lépe vyšel začátek utkání Říčanům. Již v šesté minutě utkání po souvislém tlaku do obrany Vyškova se prosadil zadák Kohout, kop po pětce neproměněn a Říčany rázem vedly 5:0. Vyškov se nenechal dlouho pobízet a přidal také pětku. Několika fázemi se snažil prosadit proti dobře bránícím hráčům z Říčan. Prosadil se až Soural po rozehrané akci útoku, přešel přes několik hráčů Říčan a položil pětku a srovnal stav utkání na 5:5. Tento stav setrval skoro celý poločas. Obě mužstva se prala o každý metr hřiště, diváci viděli hned několik pohledných akcí, které však neskončily dalšími body. Než hlavní rozhodčí Breburda stihl odpískat konec prvního poločasu, hráč Říčan se provinil proti pravidlům a Vyškov měl trestný kop. Kopáč Kovář M. se nenechal pobízet a díky němu šel Vyškov do druhého poločasu ve vedení 5:8.

Druhý poločas byl ještě vypjatější než ten první. Vedení Vyškova bylo velmi malé a Říčany se snažily za každou cenu zvrátit vedení na svou stranu. Hrálo se velmi nervózní ragby, hráči obou týmů měli svázané ruce atmosférou a jakákoliv vidina bodového zisku skončila zbytečnou chybou útočícího týmu. Hráči obou stran měli několik šancí na navýšení skóre, ale to stále nepřicházelo.  Až v šedesáté minutě v blízkosti brankoviště zahrál proti pravidlům hráč domácího týmu. Vyškovský kopáč Kovář se opět nenechal pobízet a přidal k vedení Vyškova další tři body 5:11. Do konce utkání se již žádný tým bodově neprosadil. Nutno podotknout, že domácí tým měl v posledních minutách strhující tlak, který se opravdu blížil bodům. Nakonec Vyškov tuhle situaci ubránil a důležité utkání vyhrál.

Sestava: Doležel, Kovář, Brtníček, Procházka, Trunečka, Mendham, Pořízek M., Kovář O., Pořízek P., Kovář M., Soural, Mazal, Chala, Fialka, Podaný Střídající: Frič, Vrána, Nevyjel, Gibali,Hejč, Juřínek,

RC RAKOVNÍK – JIMI RC VYŠKOV ´´B´´

Na poslední výlet letošní sezony vyjelo domácí béčko Vyškova na hřiště soupeře do vzdáleného Rakovníku. Bohužel ze soupisky Btýmu vypadlo několik hráčů skrz zranění a další vlivem sobotních oslav po vyhraném utkání v Říčanech. Trenér Wognitsch a hrající trenér Novotný si museli poradit pouze s 15 hráči na soupisce.

I přes prázdnou lavičku Vyškov začal utkání proti soupeři z Rakovníku lépe. Již v sedmé minutě utkání se prosadil hrající trenér Novotný po tlaku na obranu domácích. Další body opět po několika minutách přidal Gibala po vyhraném autu a sehrané akci na útoku. O chvíli později hráč Rakovníku zahrál proti pravidlům a konečně se prosadil i kopáč Vyškova Šenk, který trestným kopem zvýšil vedení na 0:13. Hrálo se velice rychlé ragby a za krásného letního počasí Vyškov přidal další pětku. Ze soupeřova výkopu se samostatným útokem prosadil Beneš, spolu s Dzurňákem, který proměnil kop a zvýšili tak stav na 0:20. Vyškov přidával postupně další body. Podruhé se prosadil Gibala po akci útoku, těsně po něm znovu Beneš. Poločas završil Beneš hattrickem a obě mužstva si šla odpočinout za stavu 0:44 pro Vyškov.

Do druhé půle bohužel již nezasáhl Čala a Vyškov tak dohrával ve 14 hráčích. Hosté však svůj tlak nepovolili a přidali další pětku. Druhý hattrick zařídil Gibala. Nutno zmínit, že Rakovník také navyšoval tlak a domácí hráči zvyšovali svoji aktivitu a kolektivní hru. Vyškov však dobře ubránil, získal míč a položil další pětku. Prosadila se útoková spojka Vyškova Šenk. Bohužel se během dalších minut utkání zranili postupně Haška a poté Novák. Vyškov již tak dohrával v pouhých dvanácti hráčích. Při tomto oslabení se prosadil i soupeř z Rakovníku. Přetlačený mlýn po zavřené pokládalo křídlo domácích 5:58. Vyškov se však nevzdal, i ve 12 hráčích útočil do obrany soupeře. A přišla poslední pětka utkání pro Vyškov. Soupeř v poslední minutě položil svou druhou pětku, po zblokovaném odkopu položil a ukončil tak utkání za stavu 10:63 pro hostující Vyškov. Na pětky to bylo 2:10.

Sestava: Haška, Frič, Kejnar, Školař K. ml., Novák, Novotný, Beneš, Školař M., Dzurňák, Šenk, Chala, Gibali, Čala, Vojáček, Školař P.