Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení RC Jimi Vyškov vs RC Slavia Praha

Hodnocení RC Jimi Vyškov vs RC Slavia Praha

18.5.2016

JIMI RC VYŠKOV – RC SLAVIA PRAHA

Vyškov si po těsné výhře na hřišti Říčan sice upevnil druhé místo v tabulce extraligy, avšak po výhře Říčan nad domácí Tatrou se domácí tým ocitl opět na třetí příčce a musel tedy doma bodovat se Slavií. Hostům z Prahy sice již o nic nešlo, ale utkání určitě nechtěli vypustit a darovat tak Vyškovu snadno body.

Vše se promítlo hned v prvních minutách utkání. Hráči Vyškova věděli, že musí bodovat a ze začátku utkání je to hodně svazovalo. Časté chyby, zmatky jak v útočné hře, tak i v obraně dávaly soupeři možnosti hry. Bodově se však prosadili domácí. Kopáč Kovář M. během prvních dvaceti minut proměnil dva trestné kopy a Vyškov vedl 6:0. Slávie však dokázala také pozlobit v obraně Vyškova a hned v dalších minutách se usadila v obranné zóně domácích. Několik fází se domácí tým dobře bránil, ale nakonec tlaku soupeře podlehl a hráči Slávie deset minut před koncem první půle strhli vedení na svou stranu spolu s kopem po pětce 6:7. Domácí za podpory fanoušků se nechtěli smířit s tímto výsledkem, a tak v poslední minutě prvního poločasu zatlačili soupeře v dvaadvacítce, získali míč a na kraji hřiště po přečíslení pokládala akvizice z Austrálie Neal Mendham. První poločas tak skončil za stavu 11:7.

Do druhé půle, po jasných pokynech od trenéra Paly, vlétli hráči Vyškova jako uragán. Během prvních deseti minut se prosadil Školař J. a Fialka a Vyškov rázem vedl nad soupeřem z Prahy 23:7. Za zmínku stojí Kovář O., který tyto šance pro spoluhráče vytvořil nevídaným individuální útokem a technikou nahrávky. Během druhého poločasu dokázal i soupeř velmi nepříjemně ohrožovat obranu Vyškova. V jednu chvíli se držel opravdu ve velké blízkosti pětkoviště a rozhodčí Csaba měl plné ruce práce s rozhodováním jednotlivých situací. Nicméně Vyškov se srdnatě bránil a nedovolil soupeři už navýšení jeho skóre. Poslední desetiminutovka samotného utkání patřila už pouze domácím. I přes opětovné neshody mezi hráči, kdy docházelo často ke zbytečným chybám, se dokázal Vyškov prosadit a to hned dvěma dalšími pětkami. Dobře naladěn pro tento zápas opět pokládal Školař, po souhře s Pořízkem P.. Hned po této akci přidal pětku i střídající rychlonožka Gibali, který byl na konci pěkné akce útoku podpořenou o šikovné rojnické ruce.  Vyškov tak zvítězil poměrem 35:7 a zařídil si tak konečné druhé místo v tabulce a výhodu domácího hřiště v semifinále extraligy, které se sehraje v sobotu 28. 5. 2016.

Sestava: Doležel, Vrána, Brtníček, Trunečka, Procházka, Mendham, Pořízek P., Kovář O., Školař, Kovář M., Fialka, Mazal, Chala, Soural, Podaný. Střídající: Kovář J., Pořízek M., Hejč, Gibali, Nevyjel