Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení přípravného utkání A-teamu ve Zlíně

Hodnocení přípravného utkání A-teamu ve Zlíně

31.8.2015

Druhé přípravné utkání ve Zlíně

V sobotu 22. 8. 2015 vyrazil Vyškovský tým do Zlína na poslední přípravné utkání před začátkem extraligové sezóny. Sestava proti soupeři ze Zlína nebyla vůbec růžová, z týmu vypadli 4 reprezentanti do 20 let, kterým začalo mistrovství v Brně a 4 hráči kteří onemocněli.

Zápas byl opět rozdělen na 4x 20minutové čtvrtiny a v 14:00 odpískal začátek rozhodčí Žilka. První čtvrtina byla ze strany Vyškova velice zmatená, hráči se spatně organizovali, docházelo často ke ztrátě míčů. I přes zmatky v organizaci hry za Vyškov položil Jordánek, Soural a Nevyjel 19:0.

Po krátké přestávce začal lépe Zlín, chyby v obraně potrestal pětkou. Ve Vyškovské sestavě proběhli změny a hra plynula lépe. Body zaznamenali Trunečka, Jordánek a hrající trenér Hudák. Hráči Vyškova se začali lépe koncentrovat na hru a došlo k drobnému zlepšení organizace. V polovině utkání byl stav 36:5 pro Vyškov.

Stejně jako v druhé čtvrtině i ve třetí začal lépe Zlín, pokyny trenéra o pauze evidentně našli uplatnění a Zlín tak dosáhl na 2 svou pětku v utkání. V sestavě Vyškova opět došlo k menším změnám a hra opadla opět do špatné organizace. Celkově se Vyškovu nedařilo přehrávat soupeře. Celkově padlo nejméně bodů za Vyškov se prosadili Heimerle a Chalabala 46:12.

Samotný závěr zápasu byl asi nejvýraznější, co se týká hry Vyškova. Opět pozměněná sestava jakoby našla cesty a konečně se začalo hrát pohledné ragby. Vše se také odrazilo v konečném skóre v poslední dvacetiminutovce se prosadili 2x Heimerle, 2x Chalabala, Brtníček a Jaroš. Konečný výsledek 86:12.

Sestava: Jaroš, Kovář J., Haška, Monček, Trunečka, Jordánek, Procházka, Školař K., Fialka, Kovář M., Soural, Mazal, Nevyjel, Brtníček J., Chalabala, Longa, Školař M., Šmiták, Heimerle, Podaný.

Závěrem bych poděkoval hráčům ze Zlína za dobrou připravu a hodně štěstí v přicházející sezóně. Poděkování patří i hráčům Vyškova, trenérům a vedení.