Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení 7s turnaje ve Vyškově

Hodnocení 7s turnaje ve Vyškově

27.6.2016

Turnaj 7´s ELITE VYŠKOV

 

V pořadí druhý turnaj sedmičkového ragby elitní série se sehrál ve Vyškově. V prvním turnaji, který hostily Říčany, Vyškov obsadil poslední místo. Hlavně také proto, že ještě probíhala sezona v patnáctkovém ragby. Na druhý turnaj se hráči Vyškova připravili o trošku lépe a po konci sezony absolvovali dvě tréninkové jednotky věnované čistě sedmičkovému ragby.

Do skupiny Vyškov dostal přidělené soupeře z Přelouče a Pragy Praha. Smolný začátek turnaje postihl tým Sparty Prahy, který se zasekl po cestě v koloně na dálnici a první jejich utkání muselo být kontumováno. Vyškov ve svém prvním utkání narazil na silnou Přelouč. Hráči Vyškova nedodrželi systém hry a často chybovali v individuální obraně. Naopak hráči Přelouče měli systém hry v malíčku a vyhráli v utkání rozdílem třídy 43:10. Další utkání ve skupině přišla Praga. Druhé utkání už domácí hráči zvládali lépe, i taktické pokyny od trenéra M. Kováře. Vyškov v dramatické koncovce vyhrál nad Pragou 17:14 a zajistil si semifinálové boje. Do semifinále se z první příčky druhé skupiny dopracoval tým Říčan, který se na turnaj prezentoval velmi dobrou sedmičkovou hrou. Vyškov každým zápasem získával vetší a větší přehled na hřišti a i to se projevilo v semifinálovém utkání. Pětky padaly z obou stran, ale  Vyškov jich dal víc a nakonec vyhrál 19:14. K překvapení se Vyškov rázem ocitl ve finále s Přeloučí, které hned v první zapase podlehl vysoko 43:10. Do finálového utkání Vyškov vešel s čistou hlavou a ujal se vedení hned třemi pětkami a překvapil tak soupeře, ale i přihlížející diváci. Přelouč do poločasu snížil a ve druhé části utkání přidal další pětku a utkání bylo opět velice vyrovnané. Nakonec Vyškov přidal ještě poslední pětku a vyhrál ve finále nad soupeřem z Přelouče 29:14. Nakonec vyhrál i celý turnaj na domácím hřišti.

Sestava hráčů na turnaji: Trunečka, Novák, Procházka, Jordánek, Pořízek M., Pořízek P., Beneš, Kovář O., Brtníček J., Chalabala, Gibali, Podaný.

Celkové pořadí po druhém turnaji Elitní série:

 

  1.          RC PŘELOUČ                                                          11b.
  2.         RC SPARTA PRAHA                                                   10b.
  3.         JIMI RC VYŠKOV                                                        8b.
  4.         RC ŘÍČANY                                                                7b.

5-6.            RC PRAGA PRAHA, RC DRAGON BRNO                         6b.

Další turnaj sedmičkového ragby elitní série se odehraje v neděli 26. 6. 2016 na hřišti RC SPARTA PRAHA.