Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení 7s turnaje na Spartě

Hodnocení 7s turnaje na Spartě

27.6.2016

Muži třetí turnaj elitní série Ragby 7s ČR RC SPARTA PRAHA

Další turnaj sedmičkového ragby se uskutečnil v neděli 26. 6. 2016 na hřišti RC SPARTA PRAHA. Turnaj byl přesunut na neděli, jelikož se po roce do Prahy vrátil tým NEW ZEALAND AMBASSADORS, opět to byla neuvěřitelná podívaná a výborná reklama na ragby. Ve velmi vyrovnaném utkání nakonec výběr ČR podlehl soupeři 13:30. Z Vyškovského týmu se k výběru připojili dva hráči Kovář Ondřej a David Jaroš.

Vyškovský výběr pro třetí sedmičkový turnaj vyrazil do Prahy v jiné sestavě než minulý týden ve Vyškově. Z výběru vypadl Novák, Gibala a kapitán Procházka. Naopak nově nominováni byli Čala a Fialka. Hráči Vyškova byli nasazení do skupiny spolu s domácí Spartou a moravským celkem Dragon Brno.

První zápas proti týmu Sparty byl velice náročný. Bylo velké dusno a hráčům se špatně dýchalo, domácí hráči hráli velice rychlé sedmičkové ragby a často nepříjemně vstupovali do Vyškovské obrany. Vyškov však lépe kombinoval, také využíval často překvapení obrany. V prvním zápase vyhrál Vyškov v poměru 34:17.

Druhý zápas ve skupině narazil Vyškov na Dragon Brno, který se již ve Vyškově představil velmi silovou hrou a kvalitní obranou. Vyškov začátek zápasu lehce zaspal a hned v druhé minutě prohrával o pětku. Nakonec však nalezli hráči Vyškova cesty a v druhém utkání zvítězili 26:12 a postoupili do semifinálových bojů z prvního místa.

V semifinále Vyškovské hráče potkal soupeř z Přelouče. Asi nejlépe hrající sedmičkový tým na turnaji se vždy prezentuje skvěle zvládnutý systém hry. Vyškov do zápasu opět vstoupil inkasovanou pětkou, avšak poté hned další tři položil a dostal se do vedení. Druhý poločas byl pro Vyškov kritický, brzké střídaní, zmatky v obraně a systémové chyby vedly k nátlaku Přelouče, který v poslední minutě vyrovnal a vynutil si tak prodloužení. Prodloužení se hrálo systémem rychlé smrti, v něm měli více štěstí hráči Přelouče a nakonec dotáhli zápas k výhře 24:17.

Poslední utkání a přímý souboj o 3. místo v turnaji se opět hráči Vyškova setkali s domácí Spartou.  Domácí hráči se poučili z chyb z prvního utkání, a proto nebylo tolik prostoru pro přečíslení, nebo překonání obrany. Nakonec zápas vyšel lépe Vyškovu, a tak si hráči domů odvezli z turnaje 3. místo.

Sestava: Duo bratrů Pořízků Petra a Martina, Fialka, Beneš, Kovář O., Jordánek, Trunečka, Čala, Chalabala, Brtníček Jiří kapitán, Podaný,