Rugby Club JIMI Vyškov > JIMI RC Vyškov – RK Petrovice 17:0

JIMI RC Vyškov – RK Petrovice 17:0

15.9.2015

Hodnocení 3. extraligového utkání

Třetí soupeř domácího Vyškova v nové sezóně byl nováček extraligy tým z Petrovic.  Soupeř z Petrovic byl sice v extralize nový, ale jeho výsledky z minulých zápasů nasvědčovaly tomu, že to nebude vůbec lehké utkání.

Do sestavy Vyškova se vrátili někteří hráči po zranění, ale vypadl mlynář Ondra Kovář, který pro nemoc nemohl nastoupit a citelnou ztrátu Vyškov zaznamenal na pozici zadáka. Jirka Pantůček odcestoval v pátek do Francie za ragbyovou kariérou. Na post mlynáře nastoupil mladičký Frič, který ještě nemá moc extraligových zkušeností. Zápas od začátku sliboval pěknou podívanou, krátce před druhou hodinou se na obloze vyjasnilo a bylo krásné sobotní odpoledne bez jediného mráčku. Rozhodčí Čekal ve 14:00 odpískal začátek utkání a oba soupeři se s odhodláním pustili do hry.

První minuty byly velice vyrovnané a oba celky urputně bránily svá území. Vyškov se často dostával do šancí, ale nikdy nedokázal převahu využít ve svůj prospěch. První bodový zisk zaznamenal Vyškov, když po přečinu proti pravidlům hráče z Petrovic  proměnil trestný kop Martin  Kovář a domácí šli do vedení 3:0. Petrovice také pohrozily připsáním tří bodů  z trestného kopu, který ale neproměnily.  Ani následný dropgol hostující útokové spojky naštěstí neměl takovou razanci, aby ohrozil „háčko“ domácích. K radosti všech vyškovských fanoušků se ještě v posledních minutách prosadil Míra Procházka a položením navýšil skóre na 10:0.

V druhé polovině utkání se Vyškov dostával víc a víc do šancí. Často však většina akcí končila chybou v nahrávce nebo špatným rozhodnutím, a tak se skóre utkání neměnilo.  Celková hra vyškovských hráčů působila velice nervózně a většina akcí končila v bezprostřední blízkosti brankoviště soupeře.  Petrovice hrály velice tvrdě a agresivně, také během hry často rozhodčí Čekal napomínal kapitány obou celků a na stranu soupeře vydal dvě žluté karty.

Vyškov však tuhle početní převahu nedokázal využít. Hráči Vyškova pomýšleli na bonusový bod za 4 položené pětky, jenže čas se krátil. V 70.minutě položil druhou pětku domácích Chalabala, kopem potvrdil M. Kovář a stav byl 17:0. V poslední desetiminutovce Vyškov už nedokázal položit a splnit pětibodový cíl utkání. Naopak Petrovice chytily druhý dech a urputně dobývaly obranou zónu Vyškova. I přes velkou snahu Vyškov nepřipustil bodový zisk soupeře, a tak utkání skončilo 17:0. V poslední minutě ještě jedna žlutá karta pro domácího Brtníčka.

Sestava: Jaroš, Frič, Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek M., Procházka, Kovář O., Pořízek P., Kovář M., Soural, Mazal, Juřínek, Fialka, Chalabala

Střídající: Coute, Gibala, Jordánek, Nevyjel, Horák, Novák, Školař