Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnocení 1. extraligového utkání

Hodnocení 1. extraligového utkání

1.9.2015

JIMI RC VYŠKOV – RC DRAGON BRNO

Po letní pauze opět přišla Extraliga, domácí tým Vyškova čekal soupeř z Brna. O soupeři z Dragonu jsme věděli pouze to že je jako nový trenér vede Dan Beneš, který úspěšně vede i mládežnickou reprezentaci do 20let. Právě tenhle tým mladíků se na Vyškovském trávníku představil v sobotu a ve finále po srdcervoucím souboji podlehl soupeři ze Švýcarska. Odvezl si však krásné druhé místo z mistrovství Evropy hráčů do 20let. K prvnímu Extraligovému zápasu se konečně do sestavy přidal čtyřlístek hráčů (Pantůček, Brtníček, Gibala a Školař), kteří chyběli v přípravném utkání díky již zmíněnému mistrovství Evropy.

Začátek utkání byl klasicky velice opatrný, oba týmy nechtěly udělat zbytečnou chybu, která by umožnila soupeři skórovat. Hostující tým často využíval vítr v zádech a dlouhými kopy získával tak cenné metry.  První chyba ze strany Brněnských hráčů přišla v 10. minutě, mezeru v obraně využil

Ondra Kovář otevřel tak skóre zápasu, dvojče Martin Kovář pak přidal ještě kop a rázem Vyškov vedl  7:0. Další bodový zisk na sebe nenechal dlouho čekat, po pěkné akci útoku Vyškova, prošel obranou Jirka Pantůček, který si poradil hned se 3 soupeři a nakonec přihrál nabíhajícímu Gibalovy a ten položil druhou pětku utkání 12:0. V dalších akcích se dostal k míči Dragon a snažil se také bodově prosadit. Často ohrozil domácí tým v obranném pásmu, ale body z toho zatím nebyly. Naopak se prosadili hráči Vyškova, Martin „rychlonožka“ Gibala ukázal, že nemá jen rychlost v nohách ale i potřebnou techniku.  Pokopem míče po zemi uvolnil spoluhráče Trunečku a ten svým ladným krokem připomínajícím pyšného páva předběhl i soupeře, zachytil míč a položil. Tuto povedenou akci potvrdil kopem z velkého úhlu Monček. Dragon však dokázal do konce poločasu ještě snížit vedení Vyškova. Ve 40. minutě skočili aut a dotlačili míč do pětkoviště Vyškova a snížili stav utkání na 19:5.

Po krátké pauze se obě mužstva vrátila na hřiště a začalo se hrát. Mohlo by se zdát, že náskok domácího týmu není až tak markantní a to si hráči Vyškova vzali k srdci. Během 14. minut dokázali hned 3 hráči navýšit postupně skóre. Prosadil se Jaroš, po akci útoku Pantůček a nakonec  Chalabala. Všechny pětky potvrdil kolem M. Kovář a na tabuli svítilo 40:5. V 65.minutě utkání přišel zlomový moment, Dragon zatlačil Vyškováky do obraného pásma a hrál velice natěsno svou rojovou hru. Vyškovský hráč v nepřehledné situaci chtěl zahrát nohou míč, ale trefil neúmyslně soupeře, tohoto přestupku si všiml rozhodčí a nekompromisně vykázal hráče červenou kartou, další hráč Vyškova dostal žlutou kartu za opakovaný přestupek celého týmu vysoké skládky.  Vyškov tak 10. minut hrál bez 2 hráčů což nebylo vůbec lehké. Dragon se snažil přečíslit soupeře po stranách hřiště, ale Vyškov náporu zdatně odolával. Naopak se dokázal i v tak početné nevýhodě prosadit a po akci útoku přihrál na pětku M. Juřínek a Chalabalovi už zbývalo jen dojít „pod klacky“. Po návratu 14tého hráče už se dohrávali poslední minuty utkání a bylo rozhodnuto. Třešničku na dort přidal v poslední minutě M. Kovář, který si došel pro pětku a završil celé utkání i kopem na konečné skóre 54:5. Než stihl hlavní rozhodčí Tůma ukončit utkání, musel ještě rozdat 2 žluté karty hráčům z Brna, kteří se přečinili proti pravidlům.

Sestava: Jaroš, Kovář J., Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek M., Procházka, Kovář O., Školař, Kovář M., Soural, Gibala, Mazal, Chalabala, Pantůček,

Střídající: Horák, Vrána, Jordánek, Pořízek P., Juřínek, Fialka,Nevyjel

Závěrem patří dík všem hráčům za předvedenou hru a nasazení, a fanouškům, kteří připravili krásnou kulisu plnou emocí a povzbuzování. Další domácí extraligové utkání proběhne v sobotu 12.9 ve 14:00 Vyškovské hráče čeká nováček Petrovice.

Zapsal: Lukáš Cvalík Chalabala