Rugby Club JIMI Vyškov > Hodnoceení zápasu B teamu

Hodnoceení zápasu B teamu

5.4.2016

JIMI RC VYŠKOV B -  ARC Iuridica Praha

Átým JIMI RC VYŠKOV měl tento víkend reprezentační pauzu a na programu bylo druhé utkání béčka konečně na domácí půdě proti silnému soupeři. Tým ARC Iuridica Praha sice doma Vyškovu v podzimní sezoně podlehl, ale zápas byl velice vyrovnaný a to samé utkání očekávali jak hráči, tak trenéři.

Zápas dle očekávání měl velice vyrovnaný začátek. Prvních dvacet minut se hrálo ze strany na stranu, hráči hodně využívali kopů, jelikož povětrnostní podmínky byly ideální. Vedení v utkání se ujali domácí hráči po rychle rozehraném trestném kopu, kdy se prosadil Beneš a po pětce kopem Šenk 7:0. Další body přišly po několika minutách, ve kterých i soupeř často útočil a obrana Vyškova měla co dělat. Pětka pro Vyškov přišla po přečíslení na útoku, stav 12:0. Před koncem prvního poločasu se prosadil i soupeř. Po několika neúspěšných skládkách došel hráč z Iuridici do pětkoviště a po úspěšném kopu Pražané snížili vedení Vyškova na 12:7. Domácí si však v posledních minutách ještě navýšili vedení na 19:7 po pětce i následném kopu Šenka.

Po poločase byli někteří hráči vystřídání a soupeř z Prahy začal nepříjemně tlačit. Avšak po nepovedeném odkopu získali míč hráči Vyškova a položili další pětku, kopem přidal body Šenk 26:7. V polovině druhého poločasu se domácí Vyškov začal lépe pohybovat po hřišti a přehrával soupeře. Další pětku přidal Školař, který byl v příkladné podpoře kapitána Nováka, který vystřihl nádhernou přihrávku a uvolnil tak pokládajícího Školaře. Kopem stvrdil opět Šenk a Vyškov už vedl 33:7. Poslední desetiminutovka utkání přinesla dvojité navýšení vedení pro domácí tým. První pětková situace vznikla po vyhraném autu soupeře, průnik hráčů z roje a následné dobré podpoře Gibaliho, který položil a kopem potvrdil Šenk 40:7. Poslední minuta a poslední pětka přišla opět z rukou rojníků, kteří měli v zápase příkladný pohyb s míčem. Prosadil se mladičký Školař M. a další mladík v týmu Šenk uzavřel kopem zápas. Vyškov vyhrál 47:7. Příští víkend je opět reprezentační pauza, béčko Vyškova odjede bojovat do Kralup.

Sestava: Haška, Frič, Vrána, Školař K. ml., Novák, Hejč, Beneš, Školař K. st., Fialka, Šenk, Gibala, Brtníček J., Školař P., Čala, Chalabala Střídající: Brtníček D., Koutný, Trunečka, Pořízek P., Heimerle, Longa, Školař M.