Rugby Club JIMI Vyškov > Fantazie - Vyškov je ve finále Extraligy

Fantazie - Vyškov je ve finále Extraligy

24.5.2015

Semifinále JIMI RC VYŠKOV – RC TATRA PRAHA

Vyškov po 8 letech hostil zápas play-off nejvyšší ragbyové soutěže v ČR. Domácí tým i fanoušci se mohli těšit na strhující zápas, který Vyškov již dlouho nezažil. Počasí trošku kazilo náladu, hrálo se za mírného deště a teploty připomínající spíš listopadový víkend. Hráči začali přípravu s trenéry již týden před utkáním a zakončili ji společnou večeří v pátek před zápasem.

Za obrovské podpory domácích fanoušků Vyškov začal hrát pod obrovským tlakem a okamžitě se dostal do obranné zóny soupeře. První pětku po neustálém tlaku zařídil Adam „krtek“ Soural, který dokázal proklouznout mezi dvěma hráči Tatry. Martin Kovář ještě přidal 2 body kopem a Vyškov v 6. minutě vedl 7:0. V 10. Minutě přišla první chyba ze strany domácího týmu, Australská akvizice Neal „klokan“ Mendham hrál proti pravidlům, vysokou skládkou si vysloužil žlutou kartu. Tatra okamžitě využila výhodu hráče navíc a položil pětku. Ve 12. Minutě snížila stav na 7:5. Tým Vyškova to neodradilo. Po výkopu se dostali opět do zóny soupeře a po akci útoku položil Jirka „ďáblova pěst“ Pantůček. Neomylný Martin „zlatá noha“ Kovář přidal další 2 body 14:5. Vyškov ve velkém tlaku neustál a o dalších pár minut přidal třetí pětku Ondra Kovář, který po pěkné akci s mlýnovkou Džonym Školařem zvýšil stav společně s již jmenovaným kopáčem na 21:5. Poslední pětiminutovka nepřinesla žádné body, avšak přinesla bohatou nálož žlutých karet. Postupně dostal prvně hráč Tatry, o minutu později další hráč Tatry + domácí mlýnovka Džony „rumcajs“ Školař, a v poslední minutě další hráč Vyškova David „anabol“ Brtníček. Tím první poločas skončil 21:5.

Na začátku druhého poločasu Vyškov polevil, avšak tlak Tatry se snažil za každou cenu ubránit. V 50. minutě Tatra využila převahu a položila svou druhou pětku, a i s kopem snížila stav na 21:12. Souvislý tlak ze strany soupeře domácí tým úspěšně bránil, čekal na každou chybu a zmocňoval se míčů. S přibývajícím časem se nápor zvyšoval, Tatra chtěla dát další body a přiblížit se k vedení Vyškova. Vyškovští ragbisté soupeře úspěšně ubránili a dostali se zpátky na koně. V 66. minutě po další sehrané akci útoku položil znovu Jirka „ďáblova pěst“ Panťas. Čtvrtou pětku ještě potvrdil svým kopem Martin Kovář a přiblížil finále domácímu týmu 28:12. V závěru Tatra zvýšila nasazení, ale Vyškov nedovolil soupeři položit. Závěrečným odpískáním hlavního rozhodčího Matěje Rázgy, propukla v hledišti i na hřišti nefalšovaná a obrovská radost. Vyškov se dostal po 11 letech do finále Extraligy. Dík patří všem fanouškům, kteří i za nepříznivého počasí přišli podpořit Vyškovský tým a všem hráčům za bojovnou hru.

Sestava: Kovář Jan, Jaroš, Doležel, Monček, Procházka, Mendham, Brtníček, Kovář Ondra, Školař, Kovář Martin, Soural, Chalabala, Juřínek, Gibala, Pantůček

Střídající: Koutný, Horák, Trunečka, Jordánek, Pořízek, Mazal, Prokop