Rugby Club JIMI Vyškov > Extraliga JIMI RC VYŠKOV - RC TATRA SMÍCHOV 30:10

Extraliga JIMI RC VYŠKOV - RC TATRA SMÍCHOV 30:10

11.9.2016

Do druhého kola extraligy vstoupil vyškovský Á-tým prvním zápasem nové sezony, která prošla řadou změn a má nový systém. Soupeřem pro domácí utkání  byli hráči z Tatry Smíchov, kteří na hřišti sehráli proti Vyškovu finálové utkání na konci minulé sezony. Domácí borce tak čekala velká bitva proti rivalům ze Smíchova.

Proti dobře naladěnému soupeři z Prahy, který v prvním kole ukázal svou sílu v zápase s Dragonem Brno, nastoupil Vyškov bez několika hráčů. I tréninková morálka během  letních příprav byla velice slabá.  Do utkání tak mohli zasáhnout i mladíci, kteří se ukázali v Á-týmu vůbec poprvé.

Začátek zápasu byl velice ostrý, hráči hráli opět pod azurovým nebem a panovalo tropické vedro. Lépe však zápas začal pro hosty z Prahy. Vyškov chyboval v počátku dobré obraně a přišla první rána v 7. minutě utkání. Hráč Tatry položil první pětku utkání. Zápas se postupem času začal vyrovnávat, domácím se podařilo několikrát přehrát soupeře a dostat se do blízkosti brankoviště. První body pro Vyškov zařídil kapitán týmu M. Kovář, který v průběhu deseti minut proměnil dva trestné kopy a Vyškov šel do vedení 6:5. Vyškovu se dařila hra v obraně soupeře, dobrou podporou a následného přečíslení využil benjamínek, ale již známý talent Šenk, který pro svůj tým donesl první pětku. Uzavřel tak první poločas, který Vyškov otočil na svou stranu 11:5.

I přes vedení domácího týmu bylo v prvním poločase spoustu chyb ze strany domácích hráčů, které přísně zhodnotili oba trenéři vyškovského celku. Do druhého poločasu s čistou hlavou a novým zapálením vlétli hosté, kteří měli hned obrovský tlak a nutili domácí k chybám. Vyškov se však náporu hostů ubránil a naopak přidal další pětku. Návrat do áčka pětkou oslavil Jirka Beny Beneš, který se prosadil také z dobré podpory a průraznosti v obraně Tatry. K velké radosti všech fanoušků přišla o několik minut později další pětka. Mezi dvěma hráči se prosmýkl M. Kovář a jako správný kapitán upevnil vedení Vyškova v tomto utkání na 23:5. Tatra si vytvořila také několik slibných šancí, několik minut se přetahovala rojovou hrou a chyběly možná i centimetry k tomu, aby položili svou druhou pětku. Domácí opět nápor několika fází zvládli, a nakonec přidali i čtvrtou bonusovou pětku a získali tak v zápase plný počet bodů. Po této pětce už běžela poslední desetiminutovka utkání, ve kterém proběhlo velké střídání z obou stran.  Hráči Tatry Smíchov ještě v poslední minutě našli zbytek sil, a hlavně velké odhodlání a přehráli naposledy vyškovskou obranu a dočkali se druhé pětky a snížení celkového stavu utkání na konečných 30:10. Po této pětce rozhodčí Tůma ukončil tento zápas a domácí se mohli veselit.

Sestava: Doležel, Kovář, Jaroš, Monček, Trunečka, Jordánek,  Procházka, Kovář, Pořízek, Kovář, Fialka, Juřínek, Chalabala, Gibala a Šenk.  Střídající: Fric, Beneš, Jánský, Mazal, Novák, Podaný a Školař