Rugby Club JIMI Vyškov > Extraliga Áčko porazilo Slavii

Extraliga Áčko porazilo Slavii

24.10.2016

EXTRALIGA: JIMI RC VYŠKOV – RC SLAVIA PRAHA

V pořadí třetí a zároveň poslední utkání podzimní části Extraligy mužů sehrál vyškovský tým proti Slávistům z Prahy. Soupeř z Prahy disponoval se stejnou bilanci jako Vyškov a to dvě výhry a dvě prohry, takže se fanoušci mohli těšit na vyrovnané a pěkné sobotní utkání.

Vyškovské áčko do utkání přišlo s řadou změn v sestavě, jelikož se trenérské duo Pala,Hudák muselo obejít bez několika zraněných hráčů. Naopak první domácí utkání si zahrál Neal Mendham, který doposud kvůli pracovním povinnostem nemohl nastoupit. Lépe se na začátku utkání zorientovali domácí a v osmé minutě položil pětku Ondra Kovář, kopem navýšil skóre Martin Kovář a Vyškov vedl 7:0. Za stejný časový interval se další pětkou pro Vyškov předvedl výše zmíněný Neal Mendham a oslavil tak stylově návrat na domácí hřiště.  Neomylný M. Kovář přidal další dva body 14:0. Vyškov měl sice herně navrh, ale i hráči ze Slávie dokázali projít vyškovskou obranou a ohrozit vedení domácích. Do konce poločasu se to hostům však nepodařilo a naopak domácí přidali další pětku.  Tentokrát po vzorné podpoře došel do brankoviště Martin Kovář a Vyškov v poločase vedl 19:0.

Průběh druhého poločasu se podobal tomu prvnímu. Vyškov se opět v prvních minutách dostal do útoku a položil čtvrtou pětku. Autorem byl Pořízek Martin, který byl v dobré podpoře a doběhl do pětkoviště.  Kopem přidal dva body Monček a domácí vedli 26:0. Domácí se často dostávali do individuálních akcí, jednu takovou zastavil až bránicí hráč Slávie nedovolenou skládkou a byla z toho další pětka, tentokrát trestná za tento zákrok. Třetí kopáč v týmu Gibala proměnil další kop po pětce.  Nejen kopovou technikou se tento mladý sprinter předvedl, v následující akci dostal míč i prostor kolem postranní čáry a svými pověstnými side-stepy rozhýbal posledního obránce, který neměl šanci. Na konci akce další pětka pro Vyškov. I druhé křídlo z vyškovské sestavy ukázalo rychlost. Adam Soural byl na konci další akce, po rozehraném trestném kopu a přečíslení pokládá pětku. Tuhle pětku věnoval svému narozenému synovi ze čtvrtečního večera, gratulujeme táto. Poslední pětku utkání položil olomoucký hráč ve službách vyškovského týmu Karel Nevyjel. V poslední minutě zahrál hráč Slavie nedovoleně a od rozhodčího Žilky inkasoval červenou kartu. Martin Kovář trestným kopem uzavřel utkání, ve kterém zvítězil domácí Vyškov 51:0

Sestava:  Doležel, Kovář Jan, Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek Martin, Mendham Neal, Procházka, Kovář Ondra, Kovář Martin, Soural Adam, Mazal, Juřínek, Fialka, Podaný, Střídající: Beneš, Frič, Vrána, Chalabala, Novák, Gibala, Nevyjel