Rugby Club JIMI Vyškov > Dragon - Vyškov 10:26

Dragon - Vyškov 10:26

19.4.2015

Dragon – JIMI RC Vyškov

Domácí áčko JIMI Vyškov vyrazilo na 3. jarní utkání do Brna do ´´Cacovické klece´´. Celý tým byl připraven na to, že to nebude lehké utkání a domácím hráčům jde o hodně. I přes slunný pracovní týden, sobota neslibovala dobré počasí.  V Brně bylo zataženo a foukal silný vítr, který náš tým držel 1. poločas v našem obranném území. Brno hrálo v kompletní sestavě a tak jsme věděli, že tento zápas nebude jednoduchý. Hned od začátku jsme to poznali a během prvních 10 min. jsme odolávali tlaku domácích. Bohužel po trestném kopu, který domácí kopli do autu a následně vyskákali aut rozhodili na útok, kde po neúspěšné skládce pokládá Opravil. Vyškov odpověděl hned po 6 minutách, kdy dokázal vyskákat aut domácích a po několika nahrávkách v dobré podpoře položil Neal ´´klokan´´ Mendham. Do poločasu se hrálo převážně na naši polovině vlivem kopů Dragonu po větru, avšak již skóre dále nenarostlo, proto tedy v poločase 5:5.

V druhém poločase jsme vyměnili strany a hráli po větru, čehož jsme využili a dlouhými odkopy z naší obranné zóny a následného presingu využili chyb Dragonu. Hned v 2. minutě druhého poločasu využilo naše mužstvo přečíslení a rychlými nahrávkami přenesli hru na druhou stranu, kde pokládal Ondra Kovář. Následný kop z velkého úhlu a dálky zvládl druhý Kovář, tentokrát Martin a Vyškov vedl 5:12. Dragon byl značně nervózní a během 10 minut připravil pro Vyškov hned 3 trestné kopy, které Martin Kovář jako nekompromisní exekutor proměnil, stav 5:21.  Dragon v druhém poločasu žádnou situaci nepodcenil a vlivem našich chyb se dostali do obraného území Vyškova, kde se dokázali prosadit díky své rojové hře a pětku položil Smrček. Kop po pětce odražen od háčka, stav tedy 10:21. Ke konci utkání tempo narůstalo, Vyškov dokázal v obraném území Dragonu získat míč a položit třetí pětku, do brankoviště ji donesl David Jaroš. Kop neproměněn 10:26. V samotném závěru utkání Dragon hrál všechny situace, jelikož neměl co ztratit a Vyškov se snažil položit 4. pětku aby docílil zisku 5 bodů. Bohužel se to již nepodařilo, ale i přes to jsme dosáhli vytouženého vítězství se ziskem 4 bodů do tabulky.

„Díky všem hráčům za předvedený výkon a nasazení“, kapitán áčka Máňa J

Po tomto zápase jsme v tabulce na krásném druhém místě se ziskem 47bodů. A po nečekané prohře po 22 zápasech! Pragy Praha s Tatrou Smíchov ztrácíme na první Pragu 4body. Za dva týdny se s Pragou utkáme na domácím hřišti, a pokud bychom uspěli a vyhráli s bonusovým bodem, přeskočili bychom Pragu v tabulce na první místo.

Sestava Vyškova: Jaroš, Kovář Jan, Doležel, Monček, Procházka, Mendham, Pořízek, Kovář Ondra, Školař, Kovář Martin, Gibala, Chalabala, Juřínek, Soural, Pantůček, a střídající: Koutný, Brtníček, Trunečka, Jordánek, Mazal, Fialka, Prokop