Rugby Club JIMI Vyškov > Český pohár obhájil Vyškov výhrou nad Spartou 54:20

Český pohár obhájil Vyškov výhrou nad Spartou 54:20

6.10.2014

Prvenství ve druhé nejvýznamnější ragbyové soutěži v Poháru České rugbyové unie obhájili ragbisté Vyškova, kteří na hřišti druhého finalisty Sparty Praha porazili pražský tým 54:20 a na pětky 8:2.

"Podařilo se nám dlouhodobou prací s mladými hráči vytvořit tým, který je už vyrovnaný i po fyzické stránce. Proto nepodléháme zkušenějším a těžším soupeřům. Prvenství v Poháru to dokládá," odpověděl pro ragbyový magazín Českeragby.cz kouč Vyškova Pavel Pala na otázku, jak se stalo, že Vyškov poráží dříve pro ně neporazitelné soupeře.

Sparta hrála bez nápadu, byla často bezradná a není divu, když ani na trenérské lavičce při absenci trenéra Brabce nestál nikdo, kdo by měl domácím hráčům, co k prohrávanému průběhu utkání  říci.

Premiéra se vydařila osmnáctiletému vyškovskému útočníkovi Michalovi Novákovi, který ve svém prvním utkání za muže Vyškova položil hned dvě z celkových osmi pětek vítězů.  

Moravané coby držitelé Poháru ČSRU vyzvou mistrovský tým extraligy Pragu k finále Superpoháru, které by se mělo hrát 28. října 2014 v Praze ve Vysočanech na hřišti Pragy. Ještě předtím se oba finalisté superpoháru střetnou v šestém kole extraligy rovněž na hřišti Pragy.
 

Sparta  Praha  -  Vyškov  20:54 (7:21)

Body: Pantůček 14, Novák Michal a Brníček po 10,  Soural, Školař, Jordánek, Vorač po 5 - Vokrouhlík 10, Pam a Chmelík po 5.  Pětky 8:2, Rozhodčí: Rázga, Heřman, Haitman .

Zdroj: http://www.ceskeragby.cz

http://www.ceskeragby.cz/clanky/-935/ 

článek ve Vyškovském deníku si můžete přečíst zde