Rugby Club JIMI Vyškov > Btým začal jarní část výhrou nad Zlínem

Btým začal jarní část výhrou nad Zlínem

20.3.2017

Btým Vyškova také začal svou jarní část sezóny

JIMI RC VYŠKOV B – RC ZLÍN

I Vyškovský Btým začal svou jarní sezonu. Tentokrát domácím utkáním se Zlínem, který přijel do Vyškova ve velké pohodě a s kompletním týmem náhradníků. Domácí tým nebyl tak dobře naladěn. Prakticky nulová docházka na zimní přípravu a tedy následné sehrání týmu a příprava nebyla vlastně žádná. Na nedělní odpoledne se už počasí mírně umoudřilo a sem tam bylo vidět i sluníčko.

Zápas oba týmy začaly ve velkém stylu. Na soupeři ze Zlína bylo vidět, že po zimní přestávce mají obrovskou chuť do hry. I přes všechny tyhle pozitivní aspekty začali lépe domácí. Již v páté minutě akci na útoku korunoval lehkou sólo akci Podaný, spolu s dobře naladěným kopáčem Gibalim Vyškovské béčko vedlo v prvních minutách 7:0. Po prvních minutách se rozehrál i Zlín, a několika akcemi se předvedla hlavně útočná řada.  Další pětku však položili domácí, tentokrát Gibali pekelnou rychlostí a následným prokopem zvýšil vedení 14:0. Domácí měli často problém s obranou, skládku provedl až několikátý hráč v pořadí. Z tohoto aspektu těžili hosté a v před koncem první půle pokládají svou první pětku 14:5.  Vyškov však obratně odpověděl, pětkou se představil nový hráč na postu křídla, a oslavil tak svou premiéru ve Vyškovském dresu, kopáč Gibali se nemýlil 21:5. V posledních minutách první půle nejprve podruhé skóroval Zlín a pak dvakrát Vyškov. Další body zařídil Podaný, a hrající trenér Novotný. Kopem ukončil Gibali a stav první půle 33:12.

Druhá půle byla značně vyrovnanější. Oba týmy měly střídaní, a tak se i síly na hřišti postupně srovnávaly.  V padesáté minutě konečně doběhl pod háčko rychlík Gryc 38:12. Zlín dokázal o pár minut později odpovědět a ukrojit tak z pomyslného vedení Vyškova 38:19. Hra se přelévala z obrany do útoku. Oba týmy měly co do obrany, ale také spoustu pěkných útočných akcí. I Roj Vyškovského týmu se prosadil, Marci Kodad hezkou nahrávkou uvolnil Gibaliho, a ten si doběhl pro další pětku 45:19. Našim rychlíkům nestačili hráči Zlína, další pětku pokládá Gryc 50:19. V poslední dvacetiminutovce nejprve ještě svou kopací fazonu předvedl z trestného kopu Gibali, a dal tak poslední body pro Vyškov 53:19. Od této chvíle si převzali otěže hráči Zlína a do konce utkání dokázali položit tří pětku. Opravdu strhující konec utkání, kdy Vyškovu nejspíš došly síly a naopak Zlín chytl druhý dech. Na vysoký náskok domácího týmu to však nestačilo, a tak Vyškov vítězi v prvním utkání 53:38.

Sestava: Frič, Novotný, Kodad, Novák, Jánský, Beneš, Školař, Školař, Skřek, Wognitsch, Svoboda, Gibali, Koutný, Gryc, Podaný, Střídající: Čala, Školař, Fialka, Vojáček