Rugby Club JIMI Vyškov > Btým mužů porazil Dragon Brno B

Btým mužů porazil Dragon Brno B

4.10.2016

RC DRAGON BRNO B – JIMI RC VYŠKOV B

Vyškovské béčko čekal další soupeř v první lize. Pro třetí zápas to byl tým z Brna konkrétně Btým Dragonu Brno, který byl převážně tvořený z mladých hráčů tak jako ten Vyškovský. Bilance týmu soupeře byla jedna výhra a dvě prohry.

První pětku utkání donesl do brankoviště hráč domácích. Než se vyškovští hráči dokázali vzpamatovat, prohrávali 7:0. Vyškov se postupně také dostával do hry, obě mužstva byly velice nervózní a tak bylo v prvních minutách utkání hodně předhozů.  Ve třinácté minutě využil souvislý tlak Vyškova Trunečka a přes dva hráče položil pětku, první pro Vyškov 7:5. Hráči Vyškova se postupně dostávali do tempa, když zatlačili soupeře dobrým pressem, domácí chybovali. Jednu z chyb využil Gryc, kterého hráči uvolnili na křídle a soupeř jej už nedokázal zastavit. Vyškov se dostal do vedení 7:12. V poslední desetiminutovce kralovali hráči Vyškova. Nejprve po rozehraném trestném kopu prokličkoval Brtníček, a následně nedůkladnou obranu potrestal Chalabala. Všechny pětky, konverzi a vytříbenou kopací technikou stvrdil Gibali, který zařídil v poločase Vyškovu vedení 7:26.

Druhý poločas byl velice zvláštní. V celých třiceti minutách nepadl ani jeden bod. Oba týmy měly hezké akce, příležitosti ale žádnou nevyužily. Na vině byla povětšinou špatná finální nahrávka nebo technika. Diváci viděli mnoho mlýnů a také autů. Až v poslední desetiminutovce nejprve svou druhou pětku položil po křídle Gryc a Vyškovu tak zvýšil vedení na 7:31. V poslední minutě se podařilo i domácím skórovat. Hezkou akci sehráli útočníci Dragonu a snížili vedení Vyškova a určili konečnou výhru hostů na 12:31.

Sestava: Frič, Kovář, Vrána, Jánský, Novák, Školař M., Trunečka, Školař K., Grmela, Chalabala, Gibala, Brtníček, Gryc, Čala. Střídající: Haška, Cipro, Novotný, Koutný, Školař, Školař, Fialka