Rugby Club JIMI Vyškov > Bitva v Cacovické kleci

Bitva v Cacovické kleci

3.11.2016

EXTRALIGA: RC DRAGON BRNO – JIMI RC VYŠKOV

Poslední utkání vyškovského áčka v podzimní části extraligy sehrál tým na hříšti brněnského Dragonu. Dragon se ocitnul na sestupující sedmé pozici a za jakéhokoliv výsledku zápasu sestoupí od příští sezony do Národní ligy.

Dragon do zápasu vstoupil velice uvolněně. Hned v prvních minutách Vyškov naopak působil velmi nervózně. Chybami vyškovských hráčů se domácí dostali do tlaku. I přes nervózní začátek se Vyškov dočkal bodů. Jako první v desáté minutě po souvislém tlaku prošel obranou Monček a po kopu M. Kováře se Vyškov ujal vedení 0:7.  Ve dvacáté minutě se dočkali i domácí pětky. Chybu v obraně využil Beránek a spolu s kopem srovnal stav utkání 7:7. Poslední desetiminutovka byla velice vyrovnaná. Nejprve zvýšil vedení trestným kolem Tieber pro Dragon 10:7, následovalo přečíslení na kraji hřiště, kde položil pro Vyškov Soural, stav  10:12. Následoval veliký nápor hráčů Vyškova, který vedl k chybě domácího hráče. Ten obdržel od rozhodčího Heřmana žlutou kartu. Vyškov následně využil početní převahu a položil Jan Kovář. V poslední minutě zápasu ještě stihl z trestného kopu snížit vedení Vyškova Tieber a skóre tak bylo 13:17.

Druhý poločas začal v ostrém temtu. Oba týmy si nic nedarovaly a zápas se začal vyostřovat. Důkazem byla šarvátka v padesáte minutě, kdy další žlutou kartu viděl tentokrát hráč Vyškova.  S přibývajícím časem se situace nelepšila. O několik minut později musel opět rozhodčí vytáhnout karty. Po opakovaném prohřešku a druhé žluté kartě viděl domácí hráč červenou.  Vyškov začal být aktivnější v útočení, obrana domácích byla sice velmi tvrdá, ale nakonec se podařilo Mendhamovi položit čtvrtou pětku pro Vyškov 13:22. Zdálo se, že je zápas rozhodnutý, ale domácí se nechtěli smířit s tímto vývojem utkání. Poslední desetiminutovka byla infarktová nejen pro oba týmy, ale i pro rozhodčí. Nejprve Dragon položil svou druhou pětku, když se dobrou rojovou hrou prosadil po několika ubráněných fázích Buryánek s Tieberem, snížili vedení Vyškova na rozdíl dvou bodů 20:22. Po další šarvátce mezi hráči byl žlutou kartou vyloučen hostující Brtníček a stav hráčů byl srovnaný. Tři minuty před koncem domácí strhli vedení na svou stranu pětkou Pekaře 27:22. V posledních minutách měl Vyškov obrovský nápor a chybělo jen několik pár metrů, nakonec však přišla jen další výměna názoru mezi hráči a další dvě žluté karty. Dragon tak v posledním extraligovém utkání této sezony zvítězil na domácím hřišti 27:22

Sestava: Doležel, Kovář, Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek, Mendham, Procházka, Kovář, Kovář, Soural, Chala, Juřínek, Gibali, Šenk. Střídající: Vrána, Beneš, Novák, Jánský, Nevyjel, Podaný, Fialka