Rugby Club JIMI Vyškov > Béčko Vyškova veze body z Budějovic

Béčko Vyškova veze body z Budějovic

11.5.2015

RC ČESKÉ BUDĚJOVICE – JIMI RC VYŠKOV „B“

Béčko Vyškova vyrazilo na nedělní výlet do Českých Budějovic. Náš soupeř je aktuálně v tabulce 2. ligy na 3. míště hned za Vyškovem. V našem společném posledním utkání na podzim dokázali hráči z Budějovic vyhrát na hřišti Vyškova 12:24. O to vetší byla motivace vyškovských hráčů do posledního zápasu základní části soutěže. Vyškov odjel na zápas v síle 20 hráčů.

Úvod zápasu byl v režii hostujícího týmu, Vyškov zamknul soupeře v jejich obranné zóně a bušil na hradby Českých Budějovic. Hráči domácího týmu dobrou obranou odolávali, Vyškovu se však podařilo prosadit a ujal se vedení 0:5. I domácí hráči dokázali potrápit obranu Vyškova, zejména jejích rojovou hrou, ale pětku Vyškov nepřipustil. Naopak přečíslením na útoku dokázal navýšit výsledek o další pětku 0:10. Pestrou hrou se dokázal Vyškov dostat do obrany soupeře a položil 3. pětku utkání a konečně i s úspěšným kopem 0:17. Na samém konci poločasu domácí vyhráli aut a došli si pro pětku, první poločas 7:17.

Hned po výkopu do druhého poločasu Vyškov nabídl špatnou obranou další šanci soupeři a ten se dostal až do bezprostřední blízkosti brankoviště. Špatnou domluvou a následnou chybou daroval Vyškov jednoduchou pětku Budějovicím 14:17.  Poslední bodovou šanci nabídl Budějovicím hráč Vyškova, který se prohřešil proti pravidlům a tak kopáč domácích srovnal skóre trestným kopem 17:17. Od tohoto momentu byl zápas v rukou Vyškova, ke konci utkání měl znatelnou převahu a postupně soupeři položil další 3 pětky. Zápas skončil poměrem 39:17pro hosty a Vyškov tak úspěšně uhájil 2. místo v tabulce a odjel spokojeně domů.