Rugby Club JIMI Vyškov > Béčko Vyškova na vítězné vlně

Béčko Vyškova na vítězné vlně

26.9.2016

JIMI RC VYŠKOV B  - SR MARIÁNSKÉ HORY

Po delší odmlce se dočkali hráči vyškovského béčka dalšího zápasu a ještě lépe před domácím publikem. Soupeřem pro druhý zápas byli hráči Ostravy, se kterými se vyškovské béčko potkalo naposledy v květnu v barážovém utkání.

Vyškov hned po výkopu dostal soupeře pod tlak. Po několika vteřinách hry Šenk proměňuje trestný kop a domácí vede 3:0. Jako správný kapitán se předvedl Novák, který položil první pětku excelentním výpichem soupeřovi nahrávky. Spolu se Šenkem zvedli vedení domácích na 10:0. Hráči Ostravy také začali tlačit, první bodový zisk si připsal kopáč Havránek, který proměnil trestný kop 10:3. Po této situaci se ke slovu dostal Gryc, který se předvedl v prvním zápase dvěma pětkami. V dnešním utkání během pěti minut zasadil Ostravě hned dvě rány v podobě dvou pětek, kolem hráčů prosvištěl jako namydlený blesk. Šenk přidal další dva body 22:3. Další pětku pro domácí přidal dobře naladěný Martin Školař, který tento zápas hrál v dobré pohodě a mnohdy ho zastavoval až třetí, čtvrtý bránící hráč Ostravy.V posledních minutách potrestal druhou chybu domácích kopáč Havránek, trestným kopem snížil vedení domácích na 29:6. V poslední minutě utkání konečně získal Gryc dlouho očekávaný hattrick, když se opět rozběhl a utekl nejen soupeři, ale i rozhodčímu Žilkovy. První poločas vyhrál Vyškov 34:6.

Ostrava do druhé půle nešla vůbec ledabyle. Naopak domácím stále chtěla znepříjemnit celý zápas. První minuty byly velice vyrovnané, pětkovou odmlku prolomil Gibali, který za podpory svých nejbližších na tribuně protančil svými side-stepy do pětkoviště. Další pětku si připsal kapitán Novák, který byl vidět nejen pětkami, ale také dobrou obranou a organizací svých spoluhráčů. U další akce byl opět Gryc, který zaznamenal po sehrané akci na útoku další už čtvrtou pětku. Vběhl jako uragán do mezery v obraně a oba bránící hráči se na sebe jen nevěřícně ohlédli, když tento mladý Jacob pokládal. Do konce zápasu ještě předvedl Gibala, že nemá nohy jen na běhaní, ale i nohy s vytříbenou technikou kopů, proměnil hned dva kopy během poslední desetiminutovky. V poslední akci zápasu se předvedl dobře hrající Mazal, který si sběhl do nahrávky a postupně přes pět a více bránících soupeřů proboural cestu do brankoviště takřka přes celé hřiště, udělal hezkou tečku za utkáním. Vyškov v druhém utkání první ligy doma zvítězil 75:6.

Sestavava: Vrána, Frič, Haška, Jánský, Novák, Školař, Školař, Wognitsch, Grmela, Šenk, Mazal, Gibali, Čala, Gryc a Podaný. Střídající: Koutný, Brtníček, Školař, Chala, Fialka, Vojáček, Cipro