Rugby Club JIMI Vyškov > Béčko na podzim bez prohry

Béčko na podzim bez prohry

3.11.2016

BÉČKO JIMI RC VYŠKOV – RC HAVÍŘOV

Poslední utkání podzimní části první ligy mělo vyškovské béčko sehrát na svém hřišti proti soupeři z Havířova. Tento soupeř vyhrál z pěti zápasu čtyři, jen jeden prohrál, takže se očekávalo vyrovnané utkání.

První minuty utkání vše potvrdily, oba týmy se lehce oťukávaly. Vyškov byl sice aktivnější ve hře dopředu, ale akce většinou ztroskotaly na špatné nahrávce. Panoval silný vítr a ostré slunce, které znepříjemnilo zápas oběma soupeřům. První body přišly ve dvanácté minutě. Po akci útoku na kraji hřiště položil Fialka, stav 5:0. Havířov se postupně dostával také do utkání, nicméně body přišly opět pro Vyškov. Tentokrát do brankoviště došel Šenk a spolu s jeho konverzí to bylo 12:0. Chvíli se hra uklidnila a do nebezpečných situací se dostal Havířov. Vlivem silného větru se domácí nedokázali osvobodit z obranného pásma a hosté tlačili pro pětku. Nakonec se Vyškov ubránil a po úniku přidal další pětku Gibali se Šenkovým kolem 19:0. Ke konci první půle měli více ze hry domácí, další pětku přidal Chala po hezké akci útoku a Vyškov v poločase vedl 24:0.

Druhá půle se značně vyrovnala. Havířov i za nepříznivého stavu začal více a více dotírat na domácí pětkoviště. Domácí tak měli první minuty spíše více z obrany než z útoku. Až v šedesáté minutě přidali útočníci Vyškova další pětku, po sehrané akci pokládá podruhé Gibali a zdá se, že je zápas rozhodnutý 31:0.

Naopak jakoby to hráče hostů ještě více nabudilo.  V následující akci se po rychlém rozehraní trestného kopu ujal nejzkušenější hráč hostů a položil první pětku pro Havířov. Dobře naladěný kopáč Kloda přidal další dva body 31:7. Na obrat utkání bylo sice už pozdě, ale hosté srdnatě bojovali a v poslední minutě si vybojovali druhou pětku utkání a spolu s kopem Klody tak určili konečný stav dnešního utkání 31:14 pro Vyškov.

Sestava: Kejnar, Frič, Koutný, Novák, Jánský, Školař, Školař, Brtníček, Školař, Šenk, Chala, Mazal, Gibali, Fialka, Schmied. Střídající: Haška, Školař K, st., Kodat, Čala šoťák, Vojáček, Novotný