Rugby Club JIMI Vyškov > Béčko doma těsně prohrálo

Béčko doma těsně prohrálo

29.3.2017

JIMI RC VYŠKOV B – RC HAVÍŘOV

V pořadí druhé domácí utkání čekalo Vyškovské béčko v neděli. Soupeřem pro další zápas byli hosté z Havířova. Ti přijeli ve velice zkušené sestavě, kde převažovaly velké zkušenosti z nabraných let a zápasů.

Domácí borci měli se soupeřem velké problémy. Váhová převaha byla vidět hned od první minuty, a v osmé minutě se Havířov ujal vedení po špatné individuální obraně. Naopak co domácím vycházelo, byla útočná hra do prostoru. Na pětku Havířova pohotově odpověděl svobodník Čala, který byl na konci přečíslení útoku, a po křídle pokládá. Za zmínku stojí stále zlepšující se kopací technika Gibaliho, který dnes proměnil kop ze zdánlivě nereálného úhlu.  Hosté si opět vzali na chvíli otěže utkání, a po trestném kopu Klody zvýšili vedení na 7:8. Další body přidal opět hráč Havířova, který dostal více prostoru a dobrou hrou v koridoru prošel se spoluhráčem přes půl hřiště, a položil další pětku 7:15. Před koncem prvního poločasu se urval vagon Erik Wunsch, a přes několik hráčů prošel až do pětkoviště, spolu s dobře nakopanou puškou Šenkem a jeho úspěšným kopem, snížil vedení hostů na rozdíl jednoho bodu 14:15. Oba týmy měly skvělé kopáče, za Havířov Kloda, který proměnil trestný kop z poloviny hřiště 14:18.

Druhou polovinu utkání začal opět lépe Havířov. Hráči měli stále dost sil a položili další pětku. Po pár minutách odpověděl opět doslova heroickým stylem Wunsch, který došel do pětkoviště, s pár hostujícími hráči na zádech, a skóre bylo zase vyrovnané 21:25. Hra byla opravdu velice vyrovnaná, soupeři se přetlačovali o každý metr. Další pětku přidal a náskok opět navýšil hráč Havířova 21:30. Havířov vynikal skvělou rojovou hrou, na kterou domácí neměli zbraň. Další pětka po hezké rojové hře pro Havířov 21:35. Strhující konec však předvedli domácí. Nejprve své tažení dokončil Wunsch, který korunoval celý svůj výkon hatrickem - položením tří pětek a tří protihráčů. Následně pak v posledních minutách ještě pětku pro domácí.  Zvrat utkání byl nadosah, a po Gibaliho kopu, to bylo o pouhé dva body 33:35. Na obrat již nezbylo sil ani času a tak si Havířov odváží výhru z Vyškova.

Sestava: Vrána, Frič, Wunsch, Novák, Jánský, Kodad, Pořízek, Školař, Skřek, Šenk, Grycánek, Gibali, Svoboda, Čala vojín, Podaný. Střídající: Kremla, Vojáček, Školař st., Novotný, Brtníček, Janda.