Rugby Club JIMI Vyškov > Barážové utkání B teamu o 1. ligu

Barážové utkání B teamu o 1. ligu

6.6.2016

TJ SOKOL MARIÁNSKÉ HORY – JIMI RC VYŠKOV B

Další důležité utkání pro ragbisty Vyškova, tentokrát pro Btým, proběhlo v neděli. Béčko sehrálo barážové utkání se soupeřem z Ostravy. Soupeř sice skončil v první lize na posledním místě, ale ještě minulou sezonu hrál extraligu a dokonce zvítězil na domácím hřišti proti Vyškovskému áčku.

Po náročném sobotním utkání do Ostravy vyjelo 25 hráčů, tudíž se opět několik hráčů bohužel nedostalo na soupisku Btýmu. Domácím šlo o všechno a bylo to hned v prvních minutých znát. Vyškov bohužel do zápasu nenastoupil v ideálním nasazení a hned v prvních minutách inkasoval body. Ostrava dominovala skvělovou rojovou hrou a také kopáč domácích vynikal. Vyškov prohrával 7:0 a začal také bušit na vrata Ostravského brankoviště. Domácí výborně bránili a Vyškov často přicházel o míč. I v tomto utkání padaly žluté karty. Nejprve hráč domácích a pak i hráč Vyškova odpykával desetiminutový trest. Po několika minutách se prosadili i hosté, proměnil trestný kop 7:3. I hráči Vyškova hráli proti pravidlům a tak bezchybný kopáč domácích Šenk snížil vedení hostů na 10:3. Do konce prvního poločasu přišla další rána, šikovný hráč domácích získal pohotově balon a přidal další pětku pro Ostravu. První poločas tak skončil vedením domácích 17:3.

Hráči Vyškova dostali po prvním poločase nový impuls v podobě rad a pokynů od trenérů.  Pokyny měly jasný směr a Vyškovu se podařilo více dostávat soupeře pod tlak. Body však dlouhou chvíli nikdo nepřidal. Až v padesáte minutě utkání se podařilo Vyškovu položit první pětku. Po souvislém tlaku na obranu domácích už jen spadl s míčem do pětky Chalabala a po kopu Šenka utkání dostalo nový náboj při stavu 17:10. Ostrava však pořád nepříjemně kousala a domácí byli několikrát v blízkosti brankoviště. Hráči Vyškova některé situace zachraňovali takřka na poslední chvíli. Další pětka pro Vyškov přišla po rozehráni na křídlo přes útok, při kterém prošel Gibali přes hráče a v kontaktu nahrál Chalabalovi, který doběhl zbylou vzdálenost do brankoviště. Pochvalu také Šenkovi, který kopl další kop z nepříjemného úhlu a srovnal svým kopem stav utkání na 17:17. Dramatické utkání Ostrava vyostřila v posledních minutách, kdy hrála na hraně svých sil a snažila se za každou cenu zvrátit utkání. Největší šanci měl domácí kopáč, který v poslední minutě kopal trestný kop, ale nedokázal proměnit a zvrátit celý zapas na stranu domácích. Zápas tak skončil nerozhodně a muselo se prodlužovat.

V prodloužení zahrál lépe Vyškov. První minuty se hrálo o vše. Až v osmdesátépáte minutě se prosadil David Brtníček, který byl opět na konci akce útoku a položil zřejmě rozhodující pětku. Jelikož po něm se prosadil bratr Jiří Brtníček, po souvislém tlaku na soupeře a splácnutém odkopu. V poslední minutě prvního poločasu prodloužení přidal další tři body Šenk po trestném kopu a Vyškov vedl 17:32.

Druhý poločas prodloužení byl stále vyrovnaný. Domácí hráči nic nevzdávali a snažili se utkání zvrátit. Kupředu je vedla podpora domácích fanoušků, kteří fandili ze všech sil. Hráči Ostravy se dostali do šancí na zvrat utkání, ale nedokázali proměnit ani jednu z nich. Naopak Vyškov přidal poslední pětku utkání, po vydařené akci na útoku se uvolnil Gibali a položil pětku.  Poslední minuty Vyškov ubránil a odvezl si cenné vítězství z hřiště soupeře.

Sestava:  Vrána, Frič, Kejnar, Novák, Trunečka, Školař M., Jordánek, Pořízek P., Šenk, Gibali, Chalabala, Školař P., Fialka, Wognitsch Střídající: Cipro, Novotný, Brtníček, Školař K., Brníček J., Grmela, Čala, Heimerle, Vojáček

Vyškovské béčko touto výhrou postoupilo do 1. Ligy a utká se tak v následující sezoně s naprosto jinými soupeři. Poděkovaní patří všem hráčům, kteří se pravidelně účastnili tréninků i zápasů a trenérům za trpělivost.