Rugby Club JIMI Vyškov > Áčko uspělo na hřišti Pragy

Áčko uspělo na hřišti Pragy

24.4.2017

RC PRAGA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV

Poslední zastávkou ve šnůře venkovních utkání v Praze bylo pro vyškovské hráče hřiště Pragovky. Hřiště u Rokytky bylo velké tabu, Á-tým vyškovského ragby tam několik let za sebou nevyhrál a tak úkol zněl jasně, bodovat!!! Po remíze ze hřiště Tatry, chtěli trenéři i hráči trošku víc.

Z posledních zápasu vyplývá, že hráči Vyškova mají velké problémy se začátkem utkání. S Pragovkou to bylo naopak, právě Vyškov se ujal prvních dvaceti minut utkání a bušil do domácí obrany. Bohužel však několik velice nadějných akcí končilo zbytečnou chybou, nebo zákrokem Pragy, takřka na poslední chvíli. První pětku položil Soural, po přečíslení dostal víc prostoru po křídle, a už ho nikdo nezastavil. Spolu s kapitánem Martinem Kovářem, který přidal nejprve dva body z kopu po pětce a následně po chybě hráče Pragy trestal třemi body z trestného kopu. Vyškov vede 0:10. Deset minut do konce prvního poločasu se i domácí dostali ke slovu. Začali lépe držet míč, zejména pak rojovou hrou, a dostali se do větších šancí na bodování. Nejprve však kopáč M. Kovář přidal další tři body z trestného kopu. Minutu do konce, jak už je také zvykem z posledních utkání, Praga pokládá Vyškovu první pětku a snižuje do poločasu na 5:13.

Druhý poločas začal sérií střídání hráčů na obou stranách. Nejprve Praga musela vystřídat zadáka svého týmu, a po výkopu a zranění musel Vyškov stáhnout otřeseného Fialku, který inkasoval úder. Po sedmi minutách druhého poločasu se prosadil vyškovský vazač Ondra Kovář, kdy Vyškov rozbil domácí obranu, a Ondra přes dva hráče došel pro další body Vyškova 5:18. Průběh druhého poločasu byl vyrovnanější. Praga začala dobře využívat rojovou hru a spolu s útokovou spojkou Čížkem získávala cenné území. Vyškov naopak dělal zbytečné chyby a ulehčoval soupeři jeho hru. Závěrečná desetiminutovka utkání byla doslova infarktová. Obě trenérská dua značně prostřídala své týmy, jelikož na obou stranách byli zranění hráči. Praga měla v závěru obrovský tlak. Při tomto tlaku dobře zahrál zadák Vyškova Šmidy, který se celý zápas dostával do příznivých šancí, ale dokázal položit až v závěru utkání, kdy srazil kop domácích, a přes pul hřiště individuální akcí položil pro Vyškov třetí pětku 5:23. I po této situaci se domácí nevzdávali. Naopak utočili víc a víc a nutili Vyškov k chybám. Dvě žluté karty pro Vyškovské hráče a přečíslení na kraji hřiště využil Hrníčko, který na křídle položil pětku Pragy a snížil stav utkání na 10:23. V posledních minutách zápasu sice Praga neustále útočila, ale časomíra byla nekompromisní a na zvrat utkání již nebyl čas. Vyškov tak porazil po x letech Pragu na jejím hřišti a odváží si cenné čtyři body do tabulky Top 6 Extraligy Ragby České republiky, kde teď okupuje třetí příčku před Tatrou Smíchov a suverénní Spartou.

Body Vyškov: Kovář O. - 5, Schmied - 5, Soural - 5, Kovář M. - 8.

Sestava: Brtníček, Kovář, Vrána, Monček, Trunečka, Pořízek, Procházka, Kovář, Školař, Kovář, Soural, Mazal, Chala, Fialka, Schmied. Střídající: Májovský (ST 51min.), Frič, Školař (ST 56min. + ŽK 77min.), Beneš (ST 53min.), Novák (ST 71min.), Svoboda (ST.41min. + ŽK 69min.), Juřínek (ST 57min.).