Rugby Club JIMI Vyškov > Áčko porazilo Slavii

Áčko porazilo Slavii

26.3.2017

JIMI RC VYŠKOV – RC SLAVIA PRAHA

Druhým soupeřem v jarní části sezóny byl hostující celek z Prahy. Konktrétně tým Slavia Praha, který v prvním kole prohrál na domácím hřišti se Spartou Praha v derby 3:50. Pro zápas se Slavií mělo vyškovské duo trenéru jasný cíl, výhra a zisk pěti bodů.

Počasí tentokrát vyškovskému hřišti přálo, přes týden sice sprchlo, ale na sobotní odpoledne se udělalo krásné jasno se sluníčkem, takže někteří diváci přišli dokonce v krátkém rukávu. I vyškovský tým byl dobře naladěn a ukázal to hned v prvních minutách, kdy přes obranu prošel tanečním krokem Trunečka a urval pro svůj tým vedení 5:0. Hosté se také dostali k pár slibným akcím, ale body položil opět Vyškov. Tentokrát Juřínek, který byl na konci souvislého tlaku na soupeře, M. Kovář přidal kopem další dva body a domácí vedli 12:0. I přes pár chyb, které se také u domácích hráčů naskytly, Vyškov přidal další pětku. Monček prošel obranou, a položil. Do poločasu zbývalo ještě dvacet minut a hosté se dostali na koně. Hlavně špatná obrana jim dávala naději a šance na položení. Tlak Slavie nakonec domácí ubránili, a Mazal v následujícím útoku přidal pro Vyškov čtvrtou pětku. Doslova prorazil obranu hostů jako obří beranidlo a Vyškov už vedl 22:0. Do konce poločasu se dostávala k míči spíše Slávie. Domácí polevili a hosté stihli do poločasu ještě snížit náskok jednou pětkou. 22:7.

Druhý poločas začal stejně, Slavia pořád tlačila na domácí. Dlouhou dobu se Vyškov vůbec nedostal ze své obranné zóny. Slavia sice prozatím nedokázala žádnou akci dovést do pětky, ale několikrát byla blízko. Další pětka pro hosty přišla v šedesáté minutě 22:14. Hosté značně usilovali o zvrat utkání. Další chyba pro Vyškov, zbytečné vyloučení hráče domácích za nedovolenou hru. Slavia tlačila domácí, ti často chybovali, a dost znervózněli. I přes dlouhou šnůru chyb, nervozity, a výpadku dokázali hráči Vyškova položit další pětku. Na konci povedené akce útoku byl Šmíďák a domácí zase o kousek utekli ve skoré soupeři z Prahy 27:14. Po desetiminutovém trestu za žlutou kartu, plný sil, nastoupil Brtníček, a položil další pětku Vyškova, kapitán Martin Kovář, proměnil další kop 34:14. Do konce utkání soupeř znejistil a chyboval. Nejprve inkasoval hráč Slávie žlutou karty a v posledních minutách v početní výhodě domácí položili ještě dvě pětky. Za zmínku stojí ta první, kterou si položil Adam Soural, a oslavil tak svůj narozeninový den originálně, BLAHOPŘEJEME. Vyškov v tomto utkání vyhrál 46:14 a s devíti body mu patří čtvrté místo tabulky.

Sestava: Zemanovič, Kovář, Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek, Pořízek, Procházka, Školař, Kovář, Soural, Mazal, Juřínek, Fialka, Šmídy. Střídající: Kovář, Chala, Gibali, Frič, Májovský, Beneš, Podaný.

Za foto děkuji mnohokrát Novasovi, jsou Tady.