Rugby Club JIMI Vyškov > Áčko hrálo vyrovnané utkání na Pragovce

Áčko hrálo vyrovnané utkání na Pragovce

26.9.2016

RC PRAGA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV

Druhý soupeř pro vyškovské hráče byla Praga na jejich domácím hřišti. Soupeř, po dvou zápasech a dvou výhrách, byl na dobré vlně, avšak výsledky obou zápasů byly velice vyrovnané. Vyškov má nepříjemnou bilanci, na domácím hřišti Pragovky několik dlouhých let nevyhrál. To byla hlavní motivace pro hráče i trenéry.

Lepší začátek utkání měl Vyškov, ihned po výkopu se ujal míče a dostal se do dvaadvacítky soupeře. Po několika fázích se zkušeně vymotal soupeři Trunečka a položil v sedmé minutě první pětku zápasu pro Vyškov. Kopem navýšil na 0:7 Kovář a Vyškov byl na koni. Hráči Vyškova ještě chvíli tlačili soupeře, ale Pragovka se postupně dostávala do tempa a několikrát se dostala do blízkosti brankoviště. Ve dvacáté minutě se přes obranu dostal Forst, jednou nahrávkou přehrál posledního bránícího hráče. Uvolněného hráče už nikdo nesložil a Praga tak snížila vedení Vyškova a po kopu vyrovnala na 7:7. Vyškov jako opařený začal chybovat, na koně se dostali domácí. O pár minut později přišla další pětka pro Pragy. Dobře naladěný kopáč Čížek přidal nejen kop po pětce, ale i drop-gol ze hry a Vyškov rázem prohrával 17:7. Do konce poločasu stihl kopáč Vyškova Kovář, proměněným trestným kopem, snížit vedení domácích na 17:10.

Stejně jako nástup do prvního poločasu měl Vyškov skvělý nástup i do druhé půle. Hned v první minutě využil mezeru v obraně Kovář O., který následně uvolnil Juřínka a ten položil druhou pětku Vyškova. Kop po pětce se sice nepovedl, ale následný proměněný trestný kop Kováře vrátil Vyškovu vedení 17:18.  Po sérii střídaní a výměně slibných akcí z obou stran opět začala více hrozit Pragovka. Domácí roztáhli hru po celé šířce hřiště a přečíslení na konci přineslo další pětku Pragovky. V šedesáte minutě si domácí vzali vedení zpět 22:18.  Průběh hry byl velice vyrovnaný. O několik minut později přečíslil obranu Vyškov a položil další pětku utkání a opět strhl vedení na svou stranu 22:23. Po výkopu se ihned dostali k míči hráči Pragy a po dvou fázích položili poslední pětku zápasu a definitivně rozhodli spolu s kopem o své výhře v tomto zápase 29:23. Vyškov se ještě v posledních minutách snažil přehrát soupeře, a byly k vidění i hezké akce, ale bohužel obranu domácích nepřehrál.

Sestava: Doležel, Kovář, Jaroš, Monček, Trunečka, Brtníček, Procházka, Kovář, Pořízek, Kovář, Gibali, Fialka, Chala, Juřínek, Šenk. Střídající: Beneš, Frič, Novák, Podaný, Gryc, Školař, Mazal.