Áčko bojovalo v Říčanech

20.3.2017

První extraligový zápas po zimní pauze

RC Mountfield Říčany – JIMI RC VYŠKOV

Po dlouhé zimní přestávce vyjel Vyškov ke svému dalšímu zápasu jarní části top6 Extraligy mužů v ragby. Soupeřem pro tento zápas byl domácí tým Říčan.

Zápas velkým tlakem začaly domácí Říčany. Prvních dvacet minut se Vyškov bránil a nedostával se do větších šancí.  Postupem času se i hráči Vyškova dostali do tlaku na soupeře. Z několika slibných akcí na položení zužitkoval chybu domácích trestným kolem M. Kovář, Vyškov se ujal vedení a prvních bodů 0:3. Následující minuty patřily Vyškovu. Souvislí tlak na soupeře a snaha dát další body byla cílená. Na delší dobu se hosté usadili v obrané zóně Říčan a budovali své šance. Po mlýnu a chytrém překopu obrany pokládá první pětku pro Vyškov Gibali, spolu s úspěšným kopem
M. Kováře Vyškov již vede 0:10. V posledních minutách se dostaly ke slovu Říčany. Vyškov byl sice v dobrém tlaku a rýsovala se další možnost na zisk bodů, avšak body získali domácí. Po jejich první pětce uzavřeli první poločas 5:10 pro Vyškov.

Druhý poločas se zase začal lépe vyvíjet pro domácí. Hru komplikoval silný vítr a deštivé počasí společně s podmáčeným trávníkem. Domácím lépe vyhovovaly tyhle podmínky, a tak doslova zatknuli Vyškovský tým v jejich dvaadvacítce. Vyškovu se nedařilo dlouhé minuty z téhle pasti dostat, většinou vlivem technických chyb. Říčany neustále útočily, a bránit tento nátlak Vyškovské hráče stálo veškeré síly, které chyběly na konci utkání. Naopak domácí měli více sil a chuti do hry. Několik minut před koncem přišla tvrdá rána v podobě druhé pětky pro domácí, kterou vyrovnali skoré na 10:10. Po kopu domácího Kučery domácí strhli vedení na svou stranu. Vyškovským borcům už chyběly nejen síly, ale i minuty na zvrat utkání. Z tohoto vyrovnaného utkání tedy vyšly výhrou domácí Říčany 12:10.

Sestava: Brtníček, Kovář, Vrána, Monček, Trunečka, Pořízek, Pořízek, Kovář, Školař, Kovář, Gibali, Schmied, Juřínek, Fialka, Svoboda. Střídající: Zemanovič, Doležel, Podaný, Procházka, Novák, Kodad, Májovský.