Rugby Club JIMI Vyškov > Á-tým remizoval na Tatře

Á-tým remizoval na Tatře

16.4.2017

RC TATRA SMÍCHOV – JIMI RC VYŠKOV

V pořadí druhé utkání, tour de Praha Vyškovského áčka, hostilo hřiště Tatry Smíchov. Domácí Tatra měla bilanci dvě prohraná utkání, a jedno vítězné na hřišti Říčan. Bilance společných zápasu poslední doby je 2 utkání na Vyškovském hřišti. Jednou vyhrál Vyškov a jednou Tatra.

V Praze 9.4.2017 11:00

Tradiční začátek utkání na jedenáctou hodinu Vyškovským hráčům zjevně neprospívá. Kvůli nepříjemným opravám D1, musela výprava v autobuse vyjet již v časných ranních hodinách, a na hřišti to v prvních minutách bylo vidět. Hráči Vyškova se sotva probrali na hřišti Tatry a po deseti minutách prohrávali již 12:0. Hráči Tatry nejprve tlačeným autem a následně hezkou akci zavřeného křídla ujali vedení v zápasu. Po pořádné facce a ledové sprše se hráči Vyškova probrali, a začali hrát do soupeře. V jedné z prvních útočných akcí Vyškova přišla ještě dlouho diskutabilní situace a zákrok na Vyškovského vazače Kováře. V bezprostřední blízkosti brankoviště hráč Tatry nebezpečnou skládkou zastavil Kováře. Otřesený hráč Vyškova se jen těžce zvedal z hřiště. Pohyb sudího Čekala, naznačoval trestnou pětku, ale po diskuzi s pomezním odpískal pouze trestný kop. Otřesený Kovář, ještě chvíli utkání hrál, ale pak musel vystřídat. Bratr Kovář Martin potrestal zákrok trestným kopem a snížil tak vedení domácích 12:3. Vyškov začal více kombinovat, a tlačit na soupeře. Tatra měla velmi dobrou obranu. Cestu do brankoviště i přes dobrou obranu našel zadák Šmídy a položil první pětku Vyškova 12:8.  Další body přidal opět trestným kopem M. Kovář a vedení Tatry bylo na spadnutí 12:11. Domácí jakoby se s tímto výsledkem nechtěli smířit a přidali třetí pětku a opět Vyškovu odskočili 17:11. Poslední desetiminutovka prvního poločasu patřila Vyškovu. Nejprve trestal kopáč M. Kovář trestným kopem přestupek domácích, a potom byl opět na konci akce a tlaku celého týmu Schmied, který ukázal dobrou orientaci a šikovnost soupeřům. Vyškov tak strhl vedení na svou stranu a první poločas vyhrál 17:19.

Začátek druhého poločasu nemohl být pro Vyškovský tým lepší. Domácí zaspali první minuty a Vyškovu se podařilo hned dvakrát položit. Nejprve špatný odkop zachytil Novák, který pětkou oslavil své narozeniny. Další pětku zařídil sprinter Gibala, který se pustil do sprinterského souboje s Toiou a položil třetí pětku pro Vyškov 17:31. Tatra začala hrozit až v poslední dvacetiminutovce. Dobrou rojovou hrou dělala problémy Vyškovské obraně. Čtvrtou a tedy bonusovou pětku Tatry položil Berounský a snížil vedení Vyškova 24:31. Z obrany se i Vyškov dostal do útoku, a po chybě domácích, opět trestným kolem, zvyšoval vedení kapitán Martin Kovář 24:34. Posledních deset minut utkání Vyškov už jen bránil svůj náskok a Tatra nepříjemně bombardovala brankové území soupeře z Moravy. Pět minut před koncem přišla další pětka Tatry, prosadil se Toia, a Vyškov vedl pouze o 5 bodů. Bohužel hned po výkopu opět hráči Vyškova chybovali a Tatra se tak na zbytek utkání usadila ve dvaadvacítce hostů. Krátce před koncem utkání přišla druhá ještě dlouho diskutovaná situace. Hlavní rozhodčí před nařízeným mlýnem pro Vyškov signalizoval poslední sekundy utkání a zdálo se, že je zápas u konce. Útoková spojka a kapitán Martin Kovář, odkopl míč ihned do autu, a čekalo se na finální hvizd rozhodčího. Ten však nepřišel a bylo nařízeno autové vhazování. Po něm Tatra dokázala dlouhé fáze držet míč. Hráči Vyškova byli nervózní, nejprve přišla žlutá karta pro vyškovského hráče a pak poslední pětka domácích, která znamenala vyrovnání skóre utkání 34:34. Domácí kopáč Honner nedokázal proměnit kop po pětce a tak se oba týmy rozešly za nerozhodného stavu 34:34. Nutno podotknout, že dle zápisu druhý poločas trval padesát minut.

Sestava: Brtníček, Kovář, Vrána, Monček, Trunečka, Novák, Procházka, Kovář, Pořízek, Kovář, Gibala, Chala, Juřínek, Fialka, Schmied, Mazal, Májovský, Kodad, Školař, Školař, Jánský a Svoboda.

Fotky ze zápasu TOP ZDENA KEJNAR TADY  (děkujeme)