Rugby Club JIMI Vyškov > A i B týmy vezou ze Slavie plný počet bodů

A i B týmy vezou ze Slavie plný počet bodů

3.11.2015

RC SLAVIA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV A + B

Poslední říjnový den měl na programu ragby kromě velkého finále mistrovství světa v ragby také důležité dvoj-utkání pro Vyškov na Slávii. První zápas začal v 12:00 mezi hráči A-týmů a po nich sehráli utkání i týmy Béčka.

Pro Vyškov začal první zápas lépe, hned v první minutě donutili soupeře chybovat a z trestného kopu se Vyškov ujal vedení 0:3. Hráči Vyškova se dokázali několikrát dostat do obrané zóny soupeře, ne vždy to ztroskotalo na poslední nahrávce. Slávie se snažila také prosadit, několikrát se dostala za polovinu, ale nedokázala útočnou akci dotáhnout do konce stejně jako Vyškov. Až před koncem prvního poločasu dokázal Vyškov navýšit své skóre. Po vyhraném mlýnu se prosadil O. Kovář, který prošel obranou a položil, kopem zvýšil Monček 0:10. V posledních minutách poločasu se prosadil další hráč Vyškova, po nepovedeném odkopu hráče Slávie přesel přes několik hráčů Pantůček a po kopu M. Kováře vyhrál Vyškov první poločas 0:17.

Pro Vyškov teď bylo důležité udržet náskok a nedovolit soupeři hned v prvních minutách druhého poločasu snížit jejich vedení. Prvních několik minut bylo velice vyrovnaných. Oba týmy se snažily útočit, ale zároveň nedovolit soupeři změnit skóre. Vyškov se zase často dostal do blízkosti brankoviště, ale nedokázali položit. V 60. minutě se prosadil Vyškov několika fázemi prolomili obranu soupeře a na konci v přečíslení prošel O. Kovář. Nepříjemné povětrnostní podmínky komplikovaly hru kopáče M. Kováře a tak nebylo lehké proměnit kop 0:22.  Vedení už bylo dostačující, Vyškov by však ještě rád připsal bonusový bod za 4 položené pětky. Tohoto cíle dosáhli hráči v 65. minutě, kdy další přečíslení v útoku využil Procházka. S tímto vedením si už Vyškov oddychnul a hrál více uvolněně. Další body si připsali zase hráči Vyškova, konkrétně po vyhraném mlýnu a spolupráci hráčů Kovář + Pořízek položil druhý zmíněný hráč a tabule ukazovala 0:32. V posledních deseti minutách utkání se prosadila i Slávie. Po akci útoku vzniklo mírné přečíslení a na konci položil hráč Slávie s číslem 11. Do konce zápasu ještě hráči Vyškova dokázali jednou položil, prosadil se Pořízek P. a ukončil tak zápas. Konečné skóre 5:37 pro hráče Vyškova, kteří si ze Slávie odvezli plný počet bodů.

Sestava: Vrána, Kovář J., Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek M., Procházka, Kovář O., Pořízek P., Kovář M., Soural, Chalabala, Juřínek, Fialka, Pantůček

Střídající: Doležel, Koutný, Frič, Novák, Mazal, Gibala, Podaný

JIMI RC VYŠKOV B – RC SLAVIA B

Druhý zápas patřil B-týmům obou mužstev, kteří se ve 2. lize už potkali minulý rok. Ze dvou zápasů má lepší bilanci. Vyškov jednou vyhrál a jednou vyhrál kontumačně. Avšak tým béčka Slávie je nepředvídatelný a mají dobré hráče.

Zápas začal a hned od první minuty se do sebe oba soupeři pustili bez respektu.  Vyškov měl malinko navrch, hlavně v útoku, kde se dařilo kombinovat. Paradoxně však první body zaznamenal rojník a to konkrétné mladý Novák, který svou ladnou kličkou povodil soupeře a doběhl až do pětkoviště. Slávie se nenechala pobízet a začala bušit na vyškovské brány, v jednom souboji o míč se dle sudího provinil hráč Vyškova Doležel, který si neodpustil svou připomínku na rozhodčího a ten mu nemilosrdně udělil žlutou kartu. Vyškov po této ztrátě dokázal ještě položit a to Pořízek P. Pak si vzali míč hráči Slávie a dvěma pětkami a jedním kopem srovnali hru na 14:14. Po tomto časovém oslabení zase začal dominovat Vyškov. Postupně se prosadil Pořízek P, Chalabala a Heimerle. Vše vycházelo z pěkného útočného ragby a poločas skončil 14:40.

Druhý poločas v převážné části opět dominoval Vyškov. Slávie však velice dobře bránila, a když se dostala k míči bylo těžké hráče bránit. Zvýšení skóre však zatím přineslo pouze na stranu Vyškova. Na křídle se konečně prosadil rychlonožka Gibali, a s ním přispěli dalšími body Mazal a opět Novák. Kontinuitu často kazila hráčská technika, spoustu předhozů z obou stran. V poslední desetiminutovce mohli ještě diváci shlédnout další pětku ze strany domácí Slávie. Tým béčka se inspiroval v prvním utkání a do konce zápasu ještě položil soupeři dvě pětky a dokonal tak povedený den pro oba vyškovské týmy. Z hráčů se prosadili Mazal a Kovář O.

Sestava: Koutný, Frič, Doležel, Longa, Novák, Školař K., Synek, Wognitsch, Pořízek P., Chalabala, Čala, Heimerle, Mazal, Gibali, Poddaný

Střídající: Vrána, Trunečka, Kovář O., Soural, Fialka, Haška

Po obou zápasech hráči Vyškova spěchali do sprch a vyrazili do místní hospůdky na finále RWC 2015. Děkujeme hráčům za předvedené výkony a trenéru Palovi, který ukočíroval obě mužstva Vyškova.