Rugby Club JIMI Vyškov > 1. liga Béčko veze body z Olomouce

1. liga Béčko veze body z Olomouce

24.10.2016

1.   LIGA : RC OLOMOUC – JIMI RC VYŠKOV B

Vyškovské béčko čekal výlet do Olomouce a soupeř, se kterým se Vyškov minulou sezonu potkával jen na čtvrtečním tréninku, nebo při jarní připravě. Olomouci patříla páta pozice v moravské části první ligy a výsledky odehraných utkání byly velice nestále. Nicméně tým má kvalitní hráče, příkladem je Karlos Nevyjel, který hostuje za vyškovské áčko a v sobotním utkání proti Slavii položil dvě pětky.

Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, vetší šanci k bodovému zisku měli však domácí, velký tlak však nedokázali využít ve svůj prospěch. Zápas ovládal velmi silný vítr, proti kterému Vyškováci hráli první půli a často nebylo jednoduché se kopem osvobodit ze svého obranného pásma. Ve třinácté minutě hráči Vyškova dobrě vyběhli na soupeře, vzorným pressem získali míč. Na konci akce byl rychlík Gryc, který položil první pětku utkání 0:5. Dalších dvacet minut byl zápas tak vyrovnaný, že nepadly žádné body. Více však ze hry měl Olomouci, dařila se jim hra rojem a přečíslení na útoku. Vyškov sice dobře bránil, ale v útoku většinou po několika fázích přicházel o míč. Deset minut před koncem první půle se domácí dočkali pětky. Po několika fázích a přečíslení byla na konci špatná skládka, po kopu domácího kopáče Olomouc vedl 7:5. V poslední minutě přece jen Vyškov strhl vedení na svou stranu. Velmi dobrou  a důslednou obranou a zatlačením soupeře získal Vyškov míč a na konci Šenk pokládá a Gibala kopem zavírá první poločas 7:12.

Začátek prvního poločasu opět velice vyrovnaný. Prvních dvacet minut bez bodů, oba týmy měly několik slibných šanci, ale chyběla vždy koncovka nebo pár metrů. V další akci z mlýnu vytáhl míč Beneš a položil další pětku pro Vyškov, Gibala opět bezchybný a vedení Vyškova narostlo 7:19. Vyškovu se dařila hlavně otevřená hra, kdy hráči roje nejprve v několika fázích rozbili obranu a pak hrál útok. Dvě identické akce, které vedly k položení Gibali a Šmída. navýšili opět skóre zápasu na 7:31. I za takového vývoje zápasu se domácí nevzdávali. Po mlýnu a dobrém přesunutí, kdy obrana Vyškova už nestihala, prošel jeden z útočníku domácích a přidal druhou pětku pro Olomouc, snížení stavu na 14:31. Poslední pětku položil opět Gibala, kterému na kraji hříště pomohl k pětce Šmíd a Vyškov tedy zvítězil na hřišti Olomouce 14:36.

Sestava: Haška, Frič, Kejnar, Jánský, novák, Školař M., Beneš, Wognitsch, Fialka, Šenk, Gibala, Brtníček Jiří, Gryc, Vojáček. Střídající: Novotný, Brtníček David, Trunečka, Školař K., Školař J., Podaný a Chala