Rugby Club JIMI Vyškov > 1. LIGA Béčko doma porazilo Bystrc

1. LIGA Béčko doma porazilo Bystrc

11.10.2016

JIMI RC VYŠKOV B – RC BYSTRC

Pro zatím neporažené Vyškovské béčko, byl dalším soupeřem Brněnský Bystrc, který sice už prohrál v první lize, ale byl velice silným soupeřem. Patřila jim třetí příčka v moravské části první ligy.

Vyškov však v prvních deseti minutách ukázal svou sílu a chuť předvést se před domácím publikem. Pro první pětku si došel Vrána, po něm rychlostí světla doběhl pro další Gibala a třetí pětku zaznamenal Chala. Hosté tak prohrávali hned ze začátku 19:0.  Po této ledové sprše se do hry dostali i hráči Bystrce. Vynikali hlavně dobrou hrou rojem, jejich hráči se velmi těžce skládali a Bystrc z toho těžila. První pětku pro Bystrc položil Opravil a snížil na 19:7. Do poločasu proběhly z obou stran sympatické akce, ale body se nepřičítaly.

Druhý poločas stejně jako ten první začal pětkou Vyškov. Prosadil se M.Školař, který poslední dobou hraje v dobré pohodě, a je vždy stoprocentně připraven na každý zápas. Další pětku přidal Chala, když jej dobře uvolnil Trunečka. I při vyšším vedení nebylo na hráčích Bystrce vidět, že by vypustili konec zápasu, naopak položili druhou pětku a snížili vedení domácích 31:14. Koncovka utkání patřila však už jen Vyškovu. Podruhé se prosadil M. Školař. Ukázal soupeři ukázkovou orientaci ve hře, a vyzobl nahrávku zkušenému hráči soupeře a položil přes půl hřiště samostatným únikem. Do konce zápasu ještě pětku položil Trunečka a skore uzavřel Gibala, kterému se velmi dobře dařilo kopat. Vyškov porazil Bystrc 45:14 a upevnil si první příčku v moravské části první ligy.

Sestava: Vrána, Frič, Haška, Janský, Novák, Školař, Školař, Brtníček, Pořízek, Chalabala, Brtníček, Gryc, Školař, Gibala, Podaný.  Střídající: Novotný, Trunečka, Pořízek, Fialka, Čala, Školař